Predmety a rozvrh 1.roč

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
WorldCode

Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od WorldCode »

Ahojte,

chcel by som sa opytat, ako je to vlastne s tymi predmetmi a rozvrhom do prveho rocnika teraz na zimny semester. Mam taky problem. Cital som oranzovu karolinku a tam je vypisany odporucany priebeh studia, teda predmety, ktore by bolo dobre si zapisat. Ked sa riadim podla toho, tak zistim v rozvrhu pre moju skupinu, ze su tam tri predmety, ktore v tom odporucanom plane nie su a su samozrejme aj nepovinne ako som zistil.

No ten problem je, ze ci mam na tie premety ist, ked sa zacne vyucovanie alebo na ne ist nemusim ani si ich nemusim zapisat? Myslim tie tri co su navyse. Lebo potvrdenie zapisu bude az 21.10. a tak mam v tom trochu zmatok, kedze 3.10. sa zacina vyucovanie. A po tom 21.10. (po tom dni) sa uz mam riadit vlastnym rozvrhom, teda podla toho co si zapisem?

Moze mi to niekto nejak vysvetlit????, lebo si neviem rady

Velka vdaka kazdemu, kto da radu
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Him »

Ahoj, napis pls, o ktere predmety jde, pak se bude lepe radit.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
WorldCode

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od WorldCode »

Ano, tak je to Proseminar matematicky (Otruba), Praktikum z programování (Holan) a Matematické dovednosti (Valtr).
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Him »

Ja jsem chodil jen na matematicky proseminar. Zapisovat si ty predmety nemusis, jestlize jsou volitelne.

Na druhou stranu za ten proseminar ziskas celkem snadno kredity, takze to asi neni spatna volba. Samozrejme ze zalezi, jak jsi na tom s matikou, pokud ji umis dobre a nechce se ti tam, tak je to OK, pokud si chces neco zopaknout, tak je to dobry. Ostatni predmety neznam a nechodil jsem na ne.

=== Q/A ===

> No ten problem je, ze ci mam na tie premety ist, ked sa zacne vyucovanie alebo na ne ist nemusim ani si ich nemusim zapisat?

Nemusis tam jit, pokud na nektery z tech predmetu nechces chodit. Muzes udelat i to, ze se podivas na prvni hodinu a zjistis si, jestli te to zaujalo. U Mat. proseminare se kontrolovala dochazka (kdyz jsem chodil ja) a mel jsi nekolik moznych absenci, na toto je nutno myslet, samozrejme, ze se pocitaji absence od zacatku semestru a ne od 21.10.

> A po tom 21.10. (po tom dni) sa uz mam riadit vlastnym rozvrhom, teda podla toho co si zapisem?

Jo :)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
WorldCode

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od WorldCode »

Takze aj ked mam tie dva predmety v rozvrhu, co si ty na ne nechodil a su volitelne, tak nemusim na ne vobec ist, ked nechcem? Ani dokym nie je potvrdeny zapis? Tak som to pochopil, dufam, ze dobre :D

A este ak mozem...mam este problem...zapisal som si tie povinne predmety a este anglictinu..dokopy mi to dava 28 kreditov za ZS zatial a ked som zaziadal o kontrolu napisalo mi to, ze chyby sa nenasli ale vysledok je NESPLNIL...ze minimum je 45 kreditov, ale to je predsa za cely rok nie?
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Him »

45 kreditu je urcite minimum za cely rok. Proc to vyhazuje, ze jsi NESPLNIL je mi zahadou :)

Jo, chapes to dobre. Muzes jeste napsat email na studijni a oni ti odpovedi, od toho tam jsou ;-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Nathaniel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 10. 9. 2011 16:33
Typ studia: Matematika Bc.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Nathaniel »

Nesplnil je tam proto, ze aplikace provadejici kontrolu zjistuje pocet kreditu za oba 2 semestry, tedy zimni i letni. Takze si z toho nic nedelej. (alespon takhle jsem to tu nasel na foru)
WorldCode

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od WorldCode »

Him píše:45 kreditu je urcite minimum za cely rok. Proc to vyhazuje, ze jsi NESPLNIL je mi zahadou :)

Jo, chapes to dobre. Muzes jeste napsat email na studijni a oni ti odpovedi, od toho tam jsou ;-)
Dakujem, pomohol si mi viac ako studijne oddelenie, lebo tam som uz pisal a jedina odpoved bola...riadte sa podla rozvrhu...asi nemali svoj den :)
WorldCode

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od WorldCode »

Nathaniel píše:Nesplnil je tam proto, ze aplikace provadejici kontrolu zjistuje pocet kreditu za oba 2 semestry, tedy zimni i letni. Takze si z toho nic nedelej. (alespon takhle jsem to tu nasel na foru)
Vdaka, tak to som si vydychol :D
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Almer »

Jenom bych dodal , ze 28 je docela malo ... muze se ti neco nepovest a je dobre jet na tech 60. Tedy mit tak 35 - 45 za semestr...a nikoliv pod 30.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Abby
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 4. 9. 2011 12:57
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Abby »

Nejaké tipy na ďalšie v prváku zvládnuteľné predmety? :) Zatiaľ som objavila odporúčané Matematické dovednosti a Proseminář z matematiky, IPSko a cudzie jazyky, ale keďže mi to celkom nevyšlo v rozvrhu podľa plánov, ostalo mi tam trochu miesta..
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Jookyn »

Abby píše:Nejaké tipy na ďalšie v prváku zvládnuteľné predmety? :) Zatiaľ som objavila odporúčané Matematické dovednosti a Proseminář z matematiky, IPSko a cudzie jazyky, ale keďže mi to celkom nevyšlo v rozvrhu podľa plánov, ostalo mi tam trochu miesta..
Ze zimy třeba Počítačové sítě I nebo Internet...
hivalien
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 11. 9. 2011 08:51
Typ studia: Matematika Bc.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od hivalien »

Když už se tady tak bavíte o těch předmětech pro první ročník (snad nejdu offtopic), tak mi třebas i poradíte, jestli si mám zapisovat tyto předměty:

Úvod do financí - NFAP009
Základy matematické logiky - NLTM006

Jako obor jsem si vybral obecnou matematiku, ale trochu se zajímám o látku, která by se měla probírat v tom Úvodu do financí. Myslíte, že jde o náročný předmět a nebo se to dá zvládnout, přestože nebudu mít v prvním semestru nic z ekonomiky?

Co se týče Základů matematické logiky, tak je to prostě předmět, o který mám zájem, jen si nejsem jistý, jestli je vhodný pro prváka.

Snad jsem se vyjádřil jasně, předem díky :)
marion
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 69
Registrován: 4. 10. 2008 11:05
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od marion »

Úvod do financí je fajn předmět, velmi mi rozšířil obzory. Ohledně té logiky těžko říct. Určitě stojí za to si projít nějakým lehčím předmětem ještě před nastoupení před samotného doc. Mlčka ve druháku :) Ale jestli zmiňovaný předmět skutečně splní tento cíl opravdu netuším.

Kromě již zmíněných se mi zdá jako vhodný prvácký předmět například Ochrana Informací 1. Já jsem v prváku dělala Úvod do počítačové lingvistiky, i když jsem z toho byla ze začátku dost zmatená, tak nakonec to byla příjemná a nenáročná zkouška.
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Predmety a rozvrh 1.roč

Příspěvek od Jookyn »

marion: Jenže, on je na matematice, tam snad Mlčka ani nemají :) Takže asi ani počítačová lingvistika nebude moc pro něj...
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“