Nav. Mgr Help

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
MatoP

Nav. Mgr Help

Příspěvek od MatoP »

Cawte chalani,
potreboval by som pichnou:)
Som teraz novy student v 4 rocniku na mff, odbor soft. systemy. Z tech. pricin som sa nemohol zucastnit hromadneho zapisu tak som sa zapisal cez tyzden na studijnom.
mal by som na Vas par otazok:

1. Ako je to zo Soft. projektom?? lebo v sis-e pomali nikdo nema zapisany tento predmet, respektive zapich k nemu, da sa to zapisat ale pocas studia, ako to je vlasne s tymto projektom???
2. kedy tento predmet odporucate zacat riesit?? ja mam teraz napisane vsetky povinne predmety zo zim. semestru a este 2 navise, nech nemam dokopy 3 kredity. Respektive ak poznate nejaky dobry predmet ktory neni mega hard spravit napiste mi.
3. treba este daco okrem rozvrhu zriesit??? teta na studijnom zpominala nejaky hromadny zapis ci co, ale moc som jej nerozumel co to vraviii.

Vopred diki

Mato P.


PS. sorry za gramaticke chyby.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nav. Mgr Help

Příspěvek od gASK »

1) SWP se zapisuje až po úspěšné obhajobě. Už si nepamatuju přesný protokol, ale v podstatě to bylo jen o tom něco vyplnit a zajít na studijní si to nechat dát do indexu. Možná existuje nějaký "správnější" postup, ale takhle jsem to řešil já.

2) Řešit ho doporučuju začít hlavně VČAS. Většina projektů se klasicky protáhne alespoň o pár měsícu a protože obhajob je jen pár do roka, tak ať si potom nemusíš posouvat státnice. Nějaký čas taky zabera najít si téma, tým a vedoucího a nechat si schválit zadání (nám to třeba trvalo skoro dýl než pak projekt sám). Doporučuju taky nemít velké oči a zadání se snažit protlačit co nejosekanější - lepší pak udělat něco navíc než nesplnit specifikaci ;)

S 3) už ti nepomůžu, už jsem rok z MFF pryč a nevím, jak je to teď. Dřív stačilo mít vše vyplněné v SISu a stavit se na studijním si nechat dát do indexu razítko.
When life gives you crap, make crap golems.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Nav. Mgr Help

Příspěvek od Almer »

ad 3) dneska uz nemusis ani na to studijni. Jenom mit zapsane predmety v SISu ... a to do 21.10. s tim muzes saskovat libovolne:)

ad 2) Obvykla doba je 12 - 15 mesicu... ( od zadani po vypracovani a obhajobu ).
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
kr4UT1k
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 55
Registrován: 29. 6. 2007 22:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 6 - Střešovice

Re: Nav. Mgr Help

Příspěvek od kr4UT1k »

K zápisu projektu:
Zapisuje se až po úspěšné obhajobě (potvrzeno od tajemníka komise pro projekty) a dá se to zapsat kdykoliv.
Kdykoliv jde taky zapsat zápočet k projektu, kdyby někomu, stejně jako mně, nevycházely kredity a projekt neobhájil napoprvé.

K době trvání projektu.
Od schválení běží doba 9 měsíců a poté se projekt MUSÍ přihlásit k obhajobě. Pokud neobhájí, nebo se nepřihlásí, musí se přihlásit hned k té další (jsou většinou 1x a 3 měsíce: březen, červen, září, prosinec). Když se neobhájí ani potom, tak se projekt ruší.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“