Přestup mezi obory

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
mffák

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od mffák »

Almer píše:jak si sam rekl, ze nyni neplatna...ale sama o sobe nahrazovala 4/2010 po dobu jednoho roku...a ta je ted platna.
Možná jsem slepý, ale směrnice děkana 4/2010 je taktéž neplatná a je o něčem jiném (Opatření k harmonogramu akademického roku 2010/2011). A nebo koukám někde jinde...
A jinou směrnici, která by byla o uznávání kreditů z dříve vykonaných zkoušek nevidím.
Jestli víš o kterou směrnici se jedná, mohl bys mi hodit odkaz? Děkuji.
Kvak

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Kvak »

Mihulik píše:
Kvak píše:dotaz byl ohledně přestupu v rámci bakalářského studia
A to ti řekla, že lze přestupovat mezi obory? Já se totiž ještě na Albeři na to ptal (rád bych přestoupil z IOI na MOM) přímo děkana (a předtím jsem psal na studijní) a bylo mi řečeno, že to bohužel nejde kvůli zákonu.
Jenze ja mluvil jen o prestupu mezi obory, nikoliv mezi programy. tudiz z IOI muzes prestoupit jen na IP a ISPS, coz je program informatika, nikoliv na MOM coz je program Matematika
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Mihulik »

Jj, už jsem si své zbytečné nadšení uvědomil. :? :wink:
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Almer »

No ono je to cele takove zapeklite:/

Nejdrive k prestupy mezi programy - to nejde uz davno. Proste si musite podat znovu prihlasku.

Drive se hlasilo nejen na programy, ale i na obory - zmena oboru nekdy od dubna neni mozna. Vyhru maji novi nastupujici, kteri se hlasi jenom na program, takze si pak zvoli obor. Pro ostatni, pokud mate zvoleny obor a nechcete, musite letos podat prihlasku a pak ukoncit soucasny obor a zvolit novy. Problem je tam s vykladem zakona - ten rika, ze se daji uznat pouze predmety z predchoziho studia. A pokud prechazite mezi obory, pak neukoncujete studium a tudiz vam neni mozne uznat predmety. Jasne - pokud to udelam pred zacatkem studia ( napr z IOI na IP ) tak neni v nicem problem.

A co se tyce smernice 4/2010. Ukazalo se, ze dle zakona, zadna takova smernice nemuze byt vydana fakultou. Nicmene paklize si podate zadost tak se podle ni bude vase zadost posuzovat. Jde o to, ze prod. nejake pravidla pri posuzovani ma - a ta chtel sformulovat do te smernice. ale takove smernice nemuze byt - tedy oficialne sformulovana. Ale alespon vite do ceho jdete:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Jookyn »

No, já jsem se na přestup IOI -> IP ptal když jsem byl na zápisu (budu letos státnicovat) a pí Nápravníková mi říkala, že to možný je a dala mi běžnej formulář "Žádost" s tim, že si ho mam vyplnit. Ještě jsem se ujišťoval, jestli na to neni u mě moc pozdě, ale prej ne. Tak to asi vyplnim a uvidim jak to dopadne.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Almer »

No uvidime, ja se zeptam ve stredu na senatu:) jaka je soucasna situace:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Jookyn »

Jen pro info: Před týdnem jsem si podal žádost o přestup, napsal tam jen nějaký rozumný zdůvodnění a bez problému jsem byl za pár dní přesunut, takže jsem z IOI přešel na IP.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Almer »

Ale to jsi v prvaku ze? Ono tam je problem s uznanim akorat hotovych predmetu...prestup by mel byt tusim v pohode.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Jookyn »

Almer píše:Ale to jsi v prvaku ze? Ono tam je problem s uznanim akorat hotovych predmetu...prestup by mel byt tusim v pohode.
nn, letos jdu k Bc. státnicím a fakticky jsem ve 4. (o rok jsem prodloužil).
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestup mezi obory

Příspěvek od Almer »

Zajimave...jako vim, ze vedeni chtelo zase to povolit, ale ze by o tom neinformovali? Hm...zajimave.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“