ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
tykev

ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tykev »

Ahoj,
jsem v prváku a zjistil jsem, že příští rok nebudu moct z osobních důvodů pokračovat ve studiu na matfyzu a vůbec v Praze. Už jsem si podal přihlášku na úplně jinou školu. Zjistil jsem, že bych si tam pomoc mohl zkusit nechat uznat jenom možná analýzu. Ročník tady možná vůbec nedokončím, protože jsem si nechal utéct lineární algebru. Tak jsem se chtěl zeptat, mám ukončit studium (a jít na pracák), nebo má smysl v druhém semestru chodit do školy a pak se nechat vyhodit? Obor mě zajímá, ale přece jenom jde i o peníze.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od Almer »

Kvuli poplatkum za delsi studium, bych to udelal nasledovne:

Zjistil si, ktere predmety by ti uznali na nove skole a daji se tady studovat. Ty bych delal. Pokud v druhem semestru zadne nejsou, pak okamzite ukoncil studium - pocita se totiz kazdy den, ktery studujes do 26 let. A muze se stat, ze na dalsi skole se ti to studium protahne a musel by si platit.

Btw, ja vim ze to je mozna osobni, ale jake jsou duvody proc to nepujde? Ono se da totiz docela dobre podporit mlade studenty, pokud maji nejaky problem ( prospechove, socialni stipendia a ruzne takove veci... ). Zkousel si se o to nejak zajimat?

P.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
tykev

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tykev »

Děkuju za odpověď.

Kontroloval jsem si ty předměty a zjistil jsem, že bych si mohl nechat uznat asi jenom analýzu, ostatní by nejspíš dost záviselo na konkrétním vyučujícím.

Mám problém s bydlením, ale v podstatě ne s penězi. A pak taky s tím, že mi matfyz moc nesedl. Rád bych si zapsal nějaké humanitní předměty, ale tady to vůbec nestíhám.
Uživatelský avatar
R.U.R.
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 25. 5. 2008 18:46
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od R.U.R. »

Tuším že byl nějaký trik toho ražení, že když člověk studium neukončil, ale jen přerušil, tak se to pak počítalo pro něj nějak výhodnějc. Ale víc nevím.
tykev

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tykev »

Ahoj,
děkuju za odpovědi. Rozhodl jsem se, že studium ukončím, na té další školy by mi skoro nic neuznali. Ale jsem z toho trošku zmatený, na webu jsem nic k tomu nenašel, co všechno potřebuju k ukončení studia? Nějak intuitivně mě napadlo zajít na studijní s ISIC, ale není k tomu třeba ještě něco?
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od QZuzka »

tipla bych isica + kupón a index
Když si na studijní napíšeš mail, budeš vědět jistě..

Ještě mě napadlo, neuznali by ti nějaké jiné předměty - z ostatních fakult UK?
tykev

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tykev »

Dozvěděl jsem se, že rodiče mají možnost odpisu studenta z daní pouze do prvního přerušení studia, pak prý vzniká povinnost hradit si všechno možné.
tykev

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tykev »

Podmínkou slevy na dani (pro rodiče) je soustavná příprava na budoucí povolání, pokud bych přerušil studium, nárok na tu slevu by zanikl. Prý vyjde finančně lépe hradit si semestr než přijít o nárok na tu slevu. Jde mj. o tohle:
§14 (2) c) zákona č. 117/1995 Sb.:
"Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také (...) doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole..."
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od tutchek »

tykev píše:Podmínkou slevy na dani (pro rodiče) je soustavná příprava na budoucí povolání, pokud bych přerušil studium, nárok na tu slevu by zanikl. Prý vyjde finančně lépe hradit si semestr než přijít o nárok na tu slevu. Jde mj. o tohle:
§14 (2) c) zákona č. 117/1995 Sb.:
"Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také (...) doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole..."
Zanikl by narok na davku po tu dobu kdy nestudujes, jak zacnes studovat, tak se opet stanes nezaopatrenym ditetem dle § 11 pripravujicim se soustavne na budouci povolani na vysoke skole (dle § 12 a § 14)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: ukončit studium, nebo dochodit semestr?

Příspěvek od Almer »

Podle mne , te vyjde do budoucna lepe to prerusit...preci jenom nevim , kolik bude na tve dalsi skole stat semestr, ale u nas MFF je to 17300 za semestr. Takze je otazka, jestli za ten semestr tvi rodice usetri tolik...
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“