Den otevřených dveří

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Tomáš

Den otevřených dveří

Příspěvek od Tomáš »

Pěkný večer přeji.

Nevím, jestli si to někdo stihne přečíst a odpovědět do půlnoci, ale zkusím to :)

Chystám se na Den otevřených dveří, který se koná zítra. Bohužel, jak to tak vypadá, asi se tam nedostanu, díky počasí. Velmi mě to mrzí, chci jít totiž na Matfyz příští rok studovat informatiku a chtěl jsem "ho" vidět. Mám tyto dotazy:

1/ Den otevřených dveří bývá každý rok jen jeden, není-liž pravda? Takže když zítra nedojedu (respektive ani se ve dvě v noci nedostanu k autobusu), není žádná možnost nějaké té "prohlídky"?

2/ Prodávají se na DOD učebnice z Matfyzu? Tuším od MatfyzPressu?

No nic, asi nikdo nestihne odpovědět, přesto, díky za váš čas a třeba to vyjde. Tom.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Him »

Ahoj,

ad 1) http://www.mff.cuni.cz/win.cs/studium/o ... rm1011.htm - dle tohoto ano
ad 2) A proc je potrebujes? Stejne se dozvis ve skole, co budes potrebovat a co ne. Dopredu bych si je nekupoval, protoze je pak nemusis potrebovat.

HTH
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
davkol
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 10. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od davkol »

Viz předchozí komentář... Den otevřených dveří je jen jeden, ale můžeš si zkusit přečíst něco na wiki.matfyz.cz a podobně. Na knížky se vykašli, jde si je půjčit z knihovny a některé jsou i jako PDF na webu... Případně si je seženeš začátkem semestru.
Tomáš

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Tomáš »

Tak ty knihy jsou spíše okrajové téma, studuji naprosto tragickou soukromou školu (kdo to mohl tušit), jsem nevyužit a chtěl jsem si něco pročíst předem. Samozřejmě pár knížek, ne všechno :) Mám moře času, škola je dálková (alespoň matematikářka je ze "staré školy") a sekl jsem s prací a připravuji se na studium (jsem o dost starší, než vy : ) )

Tak, ale to je rána, DOD je jednou ročně, už teď slyším, jak nemohou před panelákem auta vyjet :-D
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od QZuzka »

den otevřených dveří je jen jeden, ale myslím, že jako "náhrada" by tě mohl zajímat Jeden den s fyzikou - bude 3.2.
http://www.mff.cuni.cz/verejnost/jdf/

Bývají tam ukázky fyziky, a je to jen ve fyzikální budově, ale "jak vypadá matfyz" se tam dozvíš taky, a pokud se pamatuju dobře, dají se tam získat i informace o studiu.

Knížky - dost záleží na oboru, u informatiky je ta onlinovost asi největší - a přímo na dnu otevřených dveří bych čekala jen řešené příklady doby, kdy ještě byly přijmačky. Pokud chceš něco jiného, tak když už budeš v Praze, hlavní prodejna matfyzpressu je v budově matematiky (http://www.mff.cuni.cz/fakulta/mfp/)
Tomáš

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Tomáš »

Sááááfryš, přijímačky, na ty jsem zapomněl :) No vlastně, na informatiku je zase zavedli, tak tím by se to vlastně skoro vyřešilo... jsou tuším v červnu.

https://is.cuni.cz/studium/podprij/inde ... ulta=11320
davkol
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 12
Registrován: 7. 10. 2010 19:31
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od davkol »

Co se knížek týče, mrkni na http://kubaz.cz/cs/mathpedie/matematika/, v prvním semestru/ročníku je to stejně skoro všechno matematika -- a pak třeba seriál od Pavla Tišnovského na Rootu nebo knížky od Tanenbauma na PPOS a na programování tu klasickou středoškolskou učebnici programování/algoritmizace (nebo rovnou Knutha) a KSP. To je, myslím, všechno podstatné... Jinak se bude hodit jenom nějaké novější vydání Kapitol z diskrétní matematiky.
Tomáš

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Tomáš »

Díky za odpověď (samozřejmě za všechny odpovědi). Mě šlo vlastně jen o matiku. Jak jsem psal, jsem stará páka a o IT se otírám od osmi let, takže ačkoli jsem to nenapsal, myslel jsem hlavně knihy o matice. Ta stránka je super, vůbec jsem o ní nevěděl. To je přesně to, co potřebuji.

Tak a teď už jen sledovat zpravodajství :-D
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Him »

Na MFF je idealni, pokud mas pristup k firemni tiskarne, pak naklady na ucebnice jsou mizive :o), paklize ti tedy vadi se ucit ctenim z monitoru.. Mne osobne to celkem vadi, takze mam doma asi metrovy balik A4ek :D, ale v tomhle ohledu asi budu dosti vyjimka :)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Návštěvník

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Návštěvník »

:-D Asi takhle: Já mám samozřejmě našetřeno, takže mě nějaké takové výdaje nemohou rozhodit. Ale beru to jako dobrou radu. Každopádně: těch skript je, to vám řeknu, ještěže jsem dal "vejpověď" :-D
Tomáš

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Tomáš »

No nic, tak za chvilku vycházím. Ale to vám poudám: Jestli někde zapadnu v závěji a najdou mě až ráno zmrzlého, tak vězte, že jste přišli o talentovaného toho... no... jak se to... jo, kytaristu :-D
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Den otevřených dveří

Příspěvek od Jookyn »

Tomáš píše:možnost nějaké té "prohlídky"?
Budova je veřejnosti přístupná (u vstupu chodí volně a neprokazuje se totožnost), taktéž přednášky, takže prohlídnout si prostory se dá i mimo DOD...
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“