Voľby (nie opšny)

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Uživatelský avatar
iwtu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 15. 3. 2010 21:54
Typ studia: Informatika Bc.

Voľby (nie opšny)

Příspěvek od iwtu »

Ahoj :-)

vychádzam, dúfam, že nie s naivného predpokladu, že študenti UK nedržia ústa a krok, ale chcú prispieť k rozvoju univerzity aj spoločnosti. Nedávno boli voľby a jedine, čo som o nich vedel, bolo iba to, že odrazu ma zastavili študenti, že poď voliť. Prečítal som marketing kandidátov a ostal si asi jediný kadnidát, ktorého som nepovažoval za úplne nevhodného + predtým som o ňom v živote nepočul.

Príde mi to celé ako taká smútno trápna katasrofa, ktorá ide úplne mimo mňa. Pričom si myslím, že naozaj by nemala ísť mimo mňa. Zároveň mám o študentoch tejto univerzity dojem, v priemere, že sú otvorení novým myšlienkam a chcú pomôcť veci, ktorá im príde rozumná a demokratická.

Na kvalitných zahraničných školách voľby fungujú tak, že všade, niekoľko týždnov pred voľbami visia profily kandidujúcich a v rámci kampane kandijúci vystupujú v aule, kontrujú si, vravia ich myšlienky, predstavy a možnosti implemtácie. Teda nevolí sa mačka vo vreci, ktorú ani nevidno...

Že u nás niečo také nie je, osobne dáva za vinu tradicií. Prosto nie je taká tradícia. Myslím si aj, že sme na toľko otvorení, aby sme neboli psychicky či bytostne blokovaný minulým režimom.

Ono, najťažšie je začať. Ale sú to aj najkrajšie spomienky :-), pri ktorých človek cíti hrdosť a pokoru, že prispel k niečomu, čo podporuje človeka. A predsa, dobrá tradícia pretrvá.

Rád by som prispel k rozvoju. Ale sám veľa nespravím, ani nechcem. Predsa len, toto sa naozaj nerobí pre jednotlivcov....

Ste za?

http://www.tyzden.sk/rozhovory-dna-2/di ... ov-vs.html
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľby (nie opšny)

Příspěvek od Almer »

Diky za hodnotne podnety, pro dalsi rok neco takoveho zkusim udelat:)

{Toho casu senator za v AS MFF UK}
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Voľby (nie opšny)

Příspěvek od tutchek »

Nejen na zahranicnich skolach, na pravech to prozivali neskutecne, a taky uz po tom pes nestekne - imho je to matfyzacka prirozenost, nejak to neresit...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“