Utajená změna studijního oboru Informatika

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
billow
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 17. 11. 2010 00:30
Typ studia: Informatika Mgr.

Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od billow »

Zdravim,

Nasledujici text se tyka vetsinou jen 3. rocniku Bc. studia Informatiky....

Rad bych upozornil na jeden fakt, ktery studijni oddeleni trochu podcenilo, ale pro informatiky je to dost zasadni.
Jde o zmenu seznamu povinne volitelnych predmetu, ktery byl zmenen bez jakekoli zminky a doted se nikdo ze studijniho neozval.

Kdyz se podivate na seznam povinne volitelnych predmetu v karolince z roku 2008 (da se naleznout v archivu na webu) a porovnate to se soucasnym stavem na webu, najdete rozdil v nekolika predmetech (napriklad Ochrana informaci I, Ochrana informaci II, Matematicke struktury aj.).
Predpokladam, ze ti z vas, kteri jste tyto predmety odstudovali jako povinne volitelne, tak vas ted muze nemile prekvapit fakt, ze je mate uznane pouze jako volitelne, nikoli povinne volitelne.

S touto redukci (resp. aktualizaci - nejake predmety byly pridany) seznamu povinne volitelnych predmetu prislo vedeni informaticke sekce a doted nebyla podana zadna oficialni zprava o zmene.

Pokud by se vas tato zmena dotkla (stejne jako me), pak staci podat na studijnim oddeleni zadost pro p. prodekana, ktery vam vyse zminene predmety znovu uzna jako povinne volitelne ---> nevim proc to takhle tutlaji a neudelaji to nejak globalne, jen sem povazoval za vhodne, aby se to dozvedeli lidi, kterych se to tyka...

Ja osobne jsem podal zadost a po mesici predavani zadosti mezi p. Topferem a p. prodekanem mi ji uznali...
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Necroman »

Pokud predmet absolvujes v roce, kdy je povinne volitelny, tak se ti uzna jako povinne volitelny - aspon me to tak fungovalo.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Almer »

Jakozto clen AS ti na tohle rad odpovim.

Ta zmena neni utajena, analogie je pomerne dlouha a rozsahla a atd. Tusim nekde okolo podobny thread, kde jsem to vysvetloval...jenom kdybych vedel kde. Co se tyce anabaze, da se dohledat na strankach SKAS. Souvislost to ma samozrejme s prikazem udelat poradek na matematice, ktery dostali vsichni garanti pro vsechny 3 obory.

(Od zdola)
http://skas.mff.cuni.cz/node/132
http://skas.mff.cuni.cz/node/128

+ nejake zapisy ze zasedani AS (nikoli pouze studentske komory) - rijnove, listopadove roku 2010.

A tedka k tvemu problemu, ano bylo to schvaleno jak to bylo schvaleno (casova tisen, atd..atd..). Ve formulaci je ze dekan muze uznat....vzdy se vyhovuje studentum, pokud si podaji tuto zadost (na studijnim -> tedy p.Andelovi) ve prospech studenta. Pokud by byl problem, podejte si tu zadost, pokud neni, neni dobre prudit kvuli tomu vedeni. Mi se stalo neco podobneho v obou studiich (bc a nmgr), ale neresil jsem to ... mel jsem pvp kreditu nadbytek.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
billow
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 4
Registrován: 17. 11. 2010 00:30
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od billow »

Dik za info...

Nemel jsem v umyslu prudit vedeni, ale spis mi prijde trochu nestastny ze to neni nikde vyveseny viditelne na strankach MFF..
Zasedani SKAS na ktere jsi poslal odkazy se tykaji prechodu Bc/NMgr a spolecnymi predmety --> to bylo zaslano mailem a o tom samozrejme vim. Jednalo se mi o zmenu seznamu povinne volitelnych predmetu na Bc. informatiky (coz je dusledek prave toho prechodu Bc/NMgr a spolecnych predmetu), na kterou nikdo neupozornil, ikdyz by se to nekde mezi radky zasedani SKAS asi dalo vydedukovat, ale jen za predpokladu, ze informatici ctou zmeny pro matematiky (coz ja treba nectu)...

Chtel jsem timto prispevkem pouze dosahnout toho, aby si to precetli ti informatici, kterych se to tyka, protoze mam dojem ze pulka naseho rocniku o tom nema ani potuchy a treba se jich to tyka...
Jeste lepsi by bylo, zavesit to na stranky MFF primo do studijnich planu informatiky, ze se neco takovyho delo a jak se proti tomu muzou podavat zadosti...
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Almer »

No, s timhle je to prave trosku problem. Davat neco na stranky MFF, ale mas pravdu, ze tyhle zmeny jsou o informovanosti.

Zmena statutu predmetu je prave dusledek toho problemu ( oni to zmenili na vsech oborech ), ale ne vsude stejne. Btw, tu zmena charakteru tech predmetu dostala ( nebo teprve dostane - uz jsem zapomnel v jake to je fazi ) odkladny ucinek. Tedy tento rok to jeste nebude platit ( ackoliv v karolince to bude trosku jinak ).

Mimochodem je to jedna z veci, ktere chceme po vedeni. Aby se tyhle zmeny delaly s alespon rocnik odkladnym ucinkem. Ze by se nemely dit vubec ( resp. tedy studuji s tim, s cim nastupuji ) je zase vec druha...ale utopisticka.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Him »

@Almer: Pro me by byl projekt stoleti, kdyby se smernice daly prohlednout na ala wiki systemu s diffem :-)
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Almer »

@Him: Pri dostatecne dobre specifikaci vam to klidne povedu jako rocnikac ( maly rocnikac ).
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Him »

@Almer: Uz mam Bc.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Almer »

Tak jako zapoctak v ramci nejakeho predmetu:) to nebyla nabidka jenom na tebe, ale obecne:)

Asi bych mel konecne moje temata tu vypsat, co mne zajima:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
iwtu
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 48
Registrován: 15. 3. 2010 21:54
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od iwtu »

Rád by som využil člena AS :-) Všeobecne mám problém s informovanosťou v podobných veciach. Je nejaká nástenka, kde sa daju tie veci sledovať, najlepšie s RSS čítačkou? Vďaka.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Utajená změna studijního oboru Informatika

Příspěvek od Almer »

Urcite je dobre koukat na stranky SKASu. Odkaz je prekvapive http://skas.mff.cuni.cz/.

A pak mam tu koutek senatora, kde o tomhle budu informovat.:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“