Algebra

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Algebra

Příspěvek od Martin »

Nevíte někdo o nějaké dobré sbírce úloh z algebry? Mám na mysli hlavně příklady od bilineárních forem dál. Šmíd sice dával na svůj web "minisbírky", ale ty jsou jen do lineárních forem a mám pocit, že teď už žádné cvičení nevede, takže to už nebude přibývat. Chtělo by to nějaký odkaz na net, ale jestli někdo ví o nějaké sbírce v papírové podobě, taky to ocením.
Nevím totiž jak pro ostatní, ale pro mě je dost těžké učit se teorii, když k ní nemám příklady. Například homomorfismy jsem taky začal dávat až když jsem si napočítal příklady. Do té doby mi ta teorie nic moc neříkala. A teď už jde obtížnost docela solidně nahoru, tak bych byl nerad, kdyby mi ujel vlak jako v prvním semestru... :?
"Endure. In enduring grow strong."
Uživatelský avatar
Goran
Admin(ka) level I
Příspěvky: 214
Registrován: 23. 9. 2004 09:47
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: HK/Otava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Ja osobne jsem algebru udelal jen diky Becvarove knizce (nejaka sbirka uloh ci co) a dnes nam novy cvicici daval priklady ze zbirky od Bicana...
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Nohejl »

no newim nejsem matematik a ze bych mel talent na algebru se taky zrovna rict neda, ale zkousel si Zahradnika? "Pouzivame linearni algebru"
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

David Nohejl píše:no newim nejsem matematik a ze bych mel talent na algebru se taky zrovna rict neda, ale zkousel si Zahradnika? "Pouzivame linearni algebru"
Odstup satane, zhmotneny v pestitelske prirucce...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
David Nohejl
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 135
Registrován: 10. 10. 2004 17:23
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David Nohejl »

tutchek píše:
David Nohejl píše:no newim nejsem matematik a ze bych mel talent na algebru se taky zrovna rict neda, ale zkousel si Zahradnika? "Pouzivame linearni algebru"
Odstup satane, zhmotneny v pestitelske prirucce...
:twisted:
Never forget: Stay kul and happy (I.A.)
js
Site Admin
Příspěvky: 144
Registrován: 22. 9. 2004 06:06
Typ studia: Fyzika Ph.D.
Bydliště: Praha

Na Zahradnika mi nesahej!

Příspěvek od js »

tutchek píše:Odstup satane, zhmotneny v pestitelske prirucce...
Tutcheku, Tutcheku, je videt, ze jsi Zahradnika nemel na semestr LA :twisted: Moje prvni zkouska, kterou jsem na matfyzu dala, byla LA1 u Zahradnika. Je mozne, ze fyzikum je Zahradnikovo podani latky vic platne, nez informatikum, to nepopiram :-) Rika se, ze to, co se pise v pestitelske prirucce, pochopi fyzik cca od tretaku dal... Takze si jeste chvili pockej, pak to bude "cteni pred spanim" :shock:
JS
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Zahradnika mi nesahej!

Příspěvek od tutchek »

js píše:
tutchek píše:Odstup satane, zhmotneny v pestitelske prirucce...
Tutcheku, Tutcheku, je videt, ze jsi Zahradnika nemel na semestr LA :twisted: Moje prvni zkouska, kterou jsem na matfyzu dala, byla LA1 u Zahradnika. Je mozne, ze fyzikum je Zahradnikovo podani latky vic platne, nez informatikum, to nepopiram :-) Rika se, ze to, co se pise v pestitelske prirucce, pochopi fyzik cca od tretaku dal... Takze si jeste chvili pockej, pak to bude "cteni pred spanim" :shock:
Kamarad fyzik u nej na zkousce stravil cely den.... vypadal vecer zdrchane, cely rok upel ze se to snad ani pochopit neda, ale zkousku dal a Zahradnik mel na uspechu valny podil....

Presto mam radsi skripta nase, informaticka, na tu algebru.. uz proto ze nas to uci lidi z KAM, cili taky informatici...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Martin
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 330
Registrován: 19. 2. 2005 20:23
Typ studia: Matematika Ph.D.

Příspěvek od Martin »

To jsem netušil, že je Zahradník tak vyhlášenej drtič. No vlastně mě to zas tak nepřekvapuje, jeho syn mi o něm říkal, že když chce něco vysvětlit, za otcem nechodí. Problémy, které má prvák, jsou pro něj prostě "příliš triviš". Zřejmě není zas tak velká výhoda, mít za otce matematika, jak jsem si dlouho myslel...
Hmm koukám, že fyzici maj taky docela maso, ikdyž na nás to samozřejmě nemá :D .
"Endure. In enduring grow strong."
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“