Rozvrh pre prváka

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
pstefko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 4. 8. 2010 20:54
Typ studia: Fyzika Bc.

Rozvrh pre prváka

Příspěvek od pstefko »

Zdravím, tento mesiac začínam štúdium na MFF. Mám ale menší problém s rozvrhom...Na zápise nám povedali, že na SIS už nejaký predbežný rozvrh je..lenže keď tam kliknem na "môj rozvrh", tak v ňom nemám žiadne predmety....mali na mysli rozvrh ktorý si nájdem, keď kliknem na "študenti" a v ňom si vyberem môj obor, ročník a krúžok?...a je potrebné si zapísať nejakým spôsobom tie predmety čo na tom rozvrhu vidím? Vopred vďaka.
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Pitr2311 »

Na zapise mysleli rozvrh podla pridelenej skupiny, takze ako si spominal (cez Studenti a tam vyplnit spravne hodnoty).
Aby sa Ti zobrazoval aj nejaky rozvhr v casti "Muj rozvrh", musis mat v casti "Zapis predmetu a rozvrhu" zapisane predmety, ktore chces navstevovat (predpokladam, ze nejake tam uz budu, prvakom tam zvyknu zapisovat urcite predmety uz automaticky zo studijneho), ak chces, mozes pri kazdom predmete kliknut na prvu ikonu v danom riadku ("Zmena rozvrhu") a tam si zvolit spravny rozvrhovy listok. K tomu, aby si vobec nejaky rozvrh videl, ale nepotrebujes mat zapisane vyslovne listky, staci predmet, vtedy by si ale mal vidiet vsetky prednasky aj cvicenia k nemu.
Este si skontroluj, ci mas pri rozvrhu nastavene zobrazovanie vsetkych alebo nesplnenych predmetov, nie kosik, pretoze kosik funguje mierne inak :wink:.
Pitr2311
pstefko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 4. 8. 2010 20:54
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od pstefko »

No tak zatiaĺ som z toho tak trochu jeleň....v časti zápis predmetov nemám ale vôbec nič. Čiže ten rozvrh čo vidím v kategorií "študenti" po vyplnení príslušných kriterií, je ten ktorý už budem mať?....je treba sa vôbec na niečo zapisovať?..prečo sú tam niektoré predmety tmavomodré a niektoré bledomodré?...ako a kedy sa zapíšem na úroveň AJ ktorú chcem?.....sorry, že sa tu pýtam jak debil ale fakt sa v tom nevyznám. :(
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Jookyn »

Podle mě akorát na studijním ještě neudělali zápis předmětů do SISu (mělo by to udělat po Albeři samo studijní), proto nevidíš rozvrh v sekci Můj Rozvrh - nemáš podle SISu zapsaný žádný předměty...

To co vidíš ve Studenti po vyplnění tvojí skupiny a úrovně jazyka je to co ti bude implicitně přiděleno, mělo by pak si to jít i trochu přeházet (nevim jak v 1. semestru, tam jsem ještě jel podle přidělenýho) pomocí rozvrhových lístků (jak psal Pitr2311) případně po domluvě s vyučujícím.

A tvamo modré v rozvrhu jsou přednášky, světle modré pak cvičení.
Pitr2311
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 3. 9. 2009 17:54
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Pitr2311 »

Keď som ja nastupoval do prvého ročníku (pred dvoma rokmi), tak na Albeři sme mali zápis už aj povinných predmetov na 1. ročník (podľa odporúčaného plánu) do indexov, čo nám hneď na mieste potvrdili razítkom a zadali aj do SISu. Od vtedy sa možno niečo zmenilo, to presne neviem povedať.
Kedže ale v tabuľke "Zápis předmětů a rozvrhu"-"Zapsané" nič nemáš, musíš si požadované predmety zapísať sám. Na to máš hneď tri možnosti:
- v časti "Zápis předmětů a rozvrhu" - "Zápis (studijní plán)" by si mal mať tabuľku Tvojich povinných a povinne voliteľných predmetov - tam si postupne označ tie, ktoré chceš a na spodu daj "Zapsat"
- v časti "Zápis předmětů a rozvrhu" - "Zápis (vlastní)" si podľa názvu alebo kódu nájdi požadovaný predmet a tiež ho daj zapísať (toto využiješ napr. pri angličtine, ktorá je prvý semester voliteľná)
- zobrazíš si odporúčaný rozvrh pre svoju skupinu a klikneš na niektorý predmet v ňom a na nasledujúcej stránke (podrobnejšie informácie o hodine) zvolíš "Zapsat"
Kombináciou týchto možností by sa Ti mohlo podariť zapísať všetky predmety, čo chceš :wink:
Ešte k tej druhej otázke: tmavomodré sú prednášky, svetlomodré cvičenia, ešte sa tuším vyskytujú ďalšie dve farby, ale s tými sa asi tak skoro nestretneš.
Pitr2311
pstefko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 4. 8. 2010 20:54
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od pstefko »

A ešte som zabudol povedať, že som som nebol na Albeři. Bol som na normálnom zápise v Prahe, a aj tam som si napísal predmety do indexu a aj mi tam bachli nejaké pečiatky. Dík za odpovede, aj keď podla mňa by nám v prvom semestri mohli všetko pripraviť sami. :D ....lebo ako mám ja vedieť aké predmety potrebujem atď.
profhubert
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 9. 2010 18:15
Typ studia: Matematika Bc.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od profhubert »

Já na Albeři byl, a jestli jsem to dobře pochopil, jediné, co jsme si měli zapsat sami, byla požadovaná úroveň angličtiny a ostatní bychom už měli mít zapsané automaticky. Zatím se mi ale kromě té AJ v zapsaných předmětech taky nic neobjevilo, tak nevím, kde je chyba.
j~

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od j~ »

profhubert píše: tak nevím, kde je chyba.
SIS píše:Pro Váš studijní plán není připraven seznam předmětů
? :)
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Hanka »

Já si to zapsala přes "Zápis (vlastní)" - tam přes ten kód jednotlivých předmětů. Akorát mě teda zklamalo, že mi to neumožňuje zápis cvičení, které chci já, ale zkrátka že mi to evidentně předpřipravili a jde mi zapsat právě a jen jedno cvičení v určitý čas (a nějak ten systém nechce pochopit, že já chci jiný čas :-) ). A to se týká i té angličtiny. Vybrala jsem si tedy svou úroveň, ale opět, nenechá mě to zapsat na středu, nechá mě to zapsat se jen na pondělí. Nechápu, proč rovnou nenechají studenty, aby si vytvořili rozvrh sami podle svých časových, lokalitních či personálních priorit.
De omnibus dubitandum est.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od QZuzka »

Hanka píše:...Akorát mě teda zklamalo, že mi to neumožňuje zápis cvičení, které chci já, ale zkrátka že mi to evidentně předpřipravili a jde mi zapsat právě a jen jedno cvičení v určitý čas (a nějak ten systém nechce pochopit, že já chci jiný čas :-) ). A to se týká i té angličtiny. Vybrala jsem si tedy svou úroveň, ale opět, nenechá mě to zapsat na středu, nechá mě to zapsat se jen na pondělí. Nechápu, proč rovnou nenechají studenty, aby si vytvořili rozvrh sami podle svých časových, lokalitních či personálních priorit.
Slyšela jsem k tomu docela logické vysvětlení - V prváku má každý student nárok na nekonfliktní rozvrh. Cesta jak toto spolehlivě zařídit, je každému připravit jeden takový - a těch pár lidí, kteří s ním chtějí hýbat a trvají na tom, odkázat na domluvu s konkrétními vyučujícími. A právě cvičící pak má mít možnost si studenta přepsat na svoje cvičení. Toto zapsání se správně se vyžaduje asi na všech předmětech, kde existuje "skupina, do které patřím".
Já jsem to v prváku řešila změnou kruhu na takový, kde mi rozrvh sednul nejlíp - ale chtělo to buď dobrý důvod, nebo být opravdu rychlý... Nebo obojí.
Měli jsme několik spolužáků v kombinovaném studiu, kteří do školy chodili, a kombinované využili právě v tom, že si mohli sami sestavovat rozvrh, aby stíhali dva obory/práci a podobně.
pstefko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 4. 8. 2010 20:54
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od pstefko »

Hanka píše:Já si to zapsala přes "Zápis (vlastní)" - tam přes ten kód jednotlivých předmětů. Akorát mě teda zklamalo, že mi to neumožňuje zápis cvičení, které chci já, ale zkrátka že mi to evidentně předpřipravili a jde mi zapsat právě a jen jedno cvičení v určitý čas (a nějak ten systém nechce pochopit, že já chci jiný čas :-) ). A to se týká i té angličtiny. Vybrala jsem si tedy svou úroveň, ale opět, nenechá mě to zapsat na středu, nechá mě to zapsat se jen na pondělí. Nechápu, proč rovnou nenechají studenty, aby si vytvořili rozvrh sami podle svých časových, lokalitních či personálních priorit.
Tak ja som si tiež do zápis(vlastní) hodil teda Agličtinu, aj som si vybral úroveň C,D, a mám tam plnú stránku rozvrhových lístkov...tak teraz zas neviem ktorý si mám vybrať. Tak ja fakt neviem, čo sa to deje.

/edit : no tak sa mi nejakým zázrakom podarilo zapísať na AJ, úroveň D, v ponedlok o 9:00. :)
Uživatelský avatar
Hanka
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 19. 6. 2010 16:29
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Hanka »

QZuzka píše:Slyšela jsem k tomu docela logické vysvětlení - V prváku má každý student nárok na nekonfliktní rozvrh. ...
A v dalších ročnících studenti nemají nárok na nekonfliktní rozvrh? :-) IMHO je u těch předmětů takové množství cvičení, že by se to dalo v klidu poskládat nějak nekonflikntě i samotnými studenty. Já bych dala přednost právu studentů vybrat si vyučujícího. Ale to asi pláču na špatném hrobě :-)
pstefko píše:... no tak sa mi nejakým zázrakom podarilo zapísať na AJ, úroveň D, v ponedlok o 9:00. :)
A šlo ti zapsat jiné cvičení tohoto druhu (AJ úroveň D)? Tedy v jiný čas, na jiném místě?
De omnibus dubitandum est.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od Almer »

Vetsinou je to tak, ze si vyberes prednasky...a pak se snazis najit cvika jak ti sedi. Proto jsou zavedene skupiny ( tedy byvaly, ale asi jeste jsou ) a ty maji nekofliktni rozvrh vzdy. ALE POUZE U POVINNYCH predmetu. Zbytek je na lidech, proste je potreba si obcas vybrat, protoze vam neco nepasuje, nebo naopak pasuje. Takove uz to je. A nebo si to zapsat dalsi rok, proste zivot je otazka priorit:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od QZuzka »

Hanka píše:
QZuzka píše:Slyšela jsem k tomu docela logické vysvětlení - V prváku má každý student nárok na nekonfliktní rozvrh. ...
A v dalších ročnících studenti nemají nárok na nekonfliktní rozvrh? :-) IMHO je u těch předmětů takové množství cvičení, že by se to dalo v klidu poskládat nějak nekonflikntě i samotnými studenty.
...
(V prváku se mi to taky nezdálo :) ) Prostě většina vezme ten rozvrh, který dostane, a menšina, která má důvod do toho rýpat, to může zkusit. Navíc ty předepsané rozvrhy dodržují jistá pravidla, která třeba nejsou nikde napsaná, ale jsou docela rozumná - třeba že pokud je víc přednášejících, je u většiny velmi vhodné chodit na cvičení, které je "k nim příslušné" - tedy kde existuje kruh, který má tu kombinaci cvičení+přednáška doporučenou.
Nepochybuju, že by sis pro sebe nekonfliktní rozvrh sestavila, i s tím, abys měla cvičení příslušná k přednáškám. Možná že by to šlo u prvních 2/3 studentů. Téměř jistě by to nešlo u všech.

Ale máš pravdu, že stěžovat si tady má podobný celkový efekt, jako stěžovat si na nádraží..
tosmik90

Re: Rozvrh pre prváka

Příspěvek od tosmik90 »

Nevím, jestli mám divný rozvrh, ale skoro každý den se mně kryjí předměty. A to většinou přednáška se cvičením a pak ve středu a ve čtvrtek se mně kryjí dvě přednášky. Sice na ty přednášky chodit nemusím, ale já chci a když se mě to takhle kryje, nevím jak to bude možné. Myslíte, že se mám domluvit s vyučujícím? A asi nevadí, že si zapisuju předměty takhle pozdě, že?
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“