Tělocvik

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
StanleyCZ

Tělocvik

Příspěvek od StanleyCZ »

Zdravím,
jako student nastupující do prváku jsem měl představu, že si na netu vyberu druh tělocviku, na který budu chtít chodit. Kdy, kde a jak si zvolím sport?
Ale v SISu jsem si jen zvolil kdy budu chodit na tělák a že bude v Hostivaři.
Někde jsem se dočetl, že budou probíhat nejdřív plavecké testy, a podle toho kdo zaplave tak bude mít volnou ruku při volbě sportu, ale ten,
kdo 4 bazény nezaplave, si musí zapsat jako sport Plavání. V harmonogramu školního roku ani na zápise o tom není a nebyla ani zmínka.
Kámoška která jde na medicínu na UK tyto testy má. Ale, to jim řekli na zápise, nám ale nic neřekli.

1) Jak se nejrychleji dostat do toho sportovního centra UK v Hostivaři?

2) Jak to je tedy s tím výběrem sportu? Tělák mám až v pondělí 5.10., tak bych rád věděl alespoň co si s sebou mám vzít:-(

P.S.: Ještě mě napadlo, že by na první hodině (3 hodiny reálného času) mohlo být nějaké poučení o bezpečnosti, ale že by to trvalo 3 hoďky??
Adéla
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 9
Registrován: 18. 9. 2009 15:25
Typ studia: Matematika Bc.

Re: Tělocvik

Příspěvek od Adéla »

Ahoj, také nastupuju do prváku. Pár věcí vím, ale také hodně bych ještě potřebovala vědět. Třeba...na soustředění na Albeři jsme si všichni zakroužkovali sport, který chceme dělat. Samozřejmě, že tělocvik netrvá 3 hodiny, ale protože je na výběr z mnoha sportů, tak každý bude v nějakém rozmezí mezi těmi 3mi hodinami a každý trvá jinak dlouho- př. posilování cca 1 hodina apod. Jediné, co nevím, kdy se dozvím a kde v jakém rozmezí tedy ten můj sport je:). Jinak, jestli jsi nebyl na Albeři, tak nevím, jak si sport vybíráš. S cestou ti zatím asi neporadím...ale myslím, že jsem si to někam psala. Dyžtak dopíšu později. Zatím a hodně štěstí.
Pavel B

Re: Tělocvik

Příspěvek od Pavel B »

http://ktv.mff.cuni.cz/

Když jsem já nastupoval na matfyz, tak jsem si na Albeři vybral nějaké sporty, na plaveckých prověrkách se mě ještě zeptali, na co chci chodit. Seznam studentů a jejich rozřazení na různé sporty pak vyvěsili na stránky katedry.
StanleyCZ

Re: Tělocvik

Příspěvek od StanleyCZ »

Děkuju,
no já na tom letním kurzu na Albeři nebyl.
Popravdě řečeno jsem i minul informaci o tom, že nějaký kurz být má.
Ale je pravda, že jsem koukal jen na dopisi co mi chodili. Na net jsem moc nekoukal.
Takže koukám, že budu plavat 5.10. po poledni a tam si i vyberu sport.
Nevíte z čeho se plavecká prověrka skládá?
Myslím konkrétně...
Díky za reakce
Pavel B

Re: Tělocvik

Příspěvek od Pavel B »

Jestli si dobře pamatuju, tak informace o tom, že bude Albeř, byla v nějakém dopisu (před dvěma lety). Konkrétně stačí uplavat 100m (bazén dvakrát tam a zpět) jakýmkoliv stylem pod tři minuty. Alespoň tak se to řiká, nikde jsem to neviděl oficiálně napsaný :-)
Phil

Re: Tělocvik

Příspěvek od Phil »

Ahoj, taky se teď chystám na prvák a koukám, že tohle téma je už docela staré. Chtěl bych se zeptat, jestli to plavání funguje stále stejně. Na oficiálních stránkách jsem taky nic nenašel.
Fiamelle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 24. 7. 2013 17:38
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Tělocvik

Příspěvek od Fiamelle »

Pořád jsou na začátku prověrky, netuším kolik bazénů za kolik času, ale asi pořád stejně. Když to někdo neuplave, tak povinně odchodit základy plavání... A na webu nikde nic není, jo, je to takové velice nepříjemné překvápko po nástupu do prváku.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“