Sazba matematiky

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Sazba matematiky

Příspěvek od hippies »

Chtěl jsem to napsat sám (a už i napsal, jen ohlídání šťouravýho kódu se mi zatim nepovedlo), ale někdo tady začal používat už hotovou věc a mně se to moc líbí, tak jsem to sem přidal.

O co jde: Nové tlačítko [ LaTeX ], které můžete najít na postovacím formuláři -- prostě napíšete [ LaTeX ]\sum_{i=0}^3a_i [ / LaTeX ] (bez mezer)

a dostanete: \sum_{i=0}^3a_i

enjoy Hypiz
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od Tuetschek »

Ty jo, dokonalý, dík :)!
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
beaver
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 189
Registrován: 2. 2. 2007 09:33
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Bydliště: Praha

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od beaver »

Wow, to je \cal COOL :D
Cožpak většina z nás svým způsobem nehledá svou kravičku?
T. Pratchett, z knihy "Kdepak je má kravička"
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od hippies »

:) .. a kdyz si clovek trochu pohraje s dolarama, tak to umi i verzi v textu $$ $\sum_{i=0}^{3}a_i$ $$ ([ latex]$$ $\sum_{i=0}^{3}a_i$ $$[ /latex])
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od tutchek »

Ted jen prijit na to jak to funguje a jak se mi to dostalo na forum ;)
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od hippies »

uz jsem ti to ukazoval asi rok dozadu u sebe .. ale problem byl v tom, ze to na konci cpu do execu a nepodarilo se mi najit kombinaci escapovacich funkci ktery to zachovaj funkcni a udelaj bezpecny (parsovat tex se mi totiz nechce)
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
peci1
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 86
Registrován: 21. 1. 2009 20:08
Typ studia: Informatika Bc.

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od peci1 »

Diky moc za LaTeX, uz jsem ho parkrat pouzil =) Nevim, zda je to bug, nebo pozadovane chovani, ale [ LaTeX] nefunguje uvnitr [ code] :(
Mozna to nekomu prijde obskurni, ale treba takove gramatiky mi prijde celkem vhodny uzavirat do [ code], a tam se vyskytujou takovy mrchy jako \lambda, nejaky to umocnovani pismen se tam taky muze vyskytnout...
Tommassino
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 35
Registrován: 10. 9. 2009 21:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od Tommassino »

peci1 píše:Diky moc za LaTeX, uz jsem ho parkrat pouzil =) Nevim, zda je to bug, nebo pozadovane chovani, ale [ LaTeX] nefunguje uvnitr [ code] :(
Mozna to nekomu prijde obskurni, ale treba takove gramatiky mi prijde celkem vhodny uzavirat do [ code], a tam se vyskytujou takovy mrchy jako \lambda, nejaky to umocnovani pismen se tam taky muze vyskytnout...
tak [ code] zarucuje to, ze se ti to vevnitr tagu neformatuje, tzn. je to fíčura
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazba matematiky

Příspěvek od hippies »

Kód: Vybrat vše

Umim i to ;) malou (λ) i velkou (Λ)
Ji proste vloz treba odtud (http://www.thesauruslex.com/typo/eng/nonlatin.htm#gr) .. ono pouzivat LaTeX jen kvuli tomu aby ti vysazel jedno pismeno je trosku mimo ucel pro ktery jsem to zrizoval, ale chapu to a i jsem to cekal.
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“