rozkladani rocniku

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Uživatelský avatar
Devron
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 180
Registrován: 7. 11. 2005 09:16

rozkladani rocniku

Příspěvek od Devron »

Rozkladali jste nekdo rocnik z duvodu full-time prace? Muzete mi pls nekdo kdo vite napsat jak to funguje?

dik
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Ellrohir »

já mám rozložený druhák a ve skutečnosti to nebylo ani tak z důvodu práce, ale z důvodu nestíhání (akorát jsem tvrdil, že to je kvůli práci :oops: )...u mě to fungovalo tak, že jsem zašel na studijní zeptat se, jak to funguje, tam mi dali formulář žádosti, abych tam vyplnil, že žádám pana proděkana o

1) přestup na kombinovanou formu studia (nutná podmínka rozložení ročníku)
2) o individuální studijní plán spočívající v rozložení ročníku do dvou let

to jsem odevzdal, paní Brídziková na to dala razítko a to bylo z mé strany vše...cca za týden přišel dopis podepsaný samotným panem děkanem Němečkem, že mé žádosti vyhovuje - to jest teď jsem na kombinované formě studia (zatím vidím akorát výhody - např. zcela svobodný výběr přednášek a cvičení bez nutnosti dodržovat nějaký kruh) a povinnosti 2. ročníku (to jest mít 120 kreditů) musím dokončit v letním semestru 2010, místo už teď...

čili žádný problém a nikdo mě ani njiak nekontroloval, jestli mám opravdu takové práce...otázka je, jak by se tvářili na to, kdyby to začalo pravidelně dělat 100 lidí ročně, ale pokud je těch "vyčůránků" jen pár, tak asi není problém...podle mě tento vstřícný přístup vychází z premisy, že kdo studuje na Matfyzu, tak má opravdu o školu a výuku zájem a nechce sem chodit jenom proto, aby se "nějak proplácal a dostal titul", kdyžtak mě opravte, pokud to tak není :)
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Necroman »

Nevim presne, co myslis tim "rozlozenim", ale na postup do dalsiho rocniku ti staci minimalni pocet (x let*45) kreditu a na ukonceni Bc. studia 180 kreditu, vsechny povinne, dany pocet povinne volitelnych predmetu, Aj, Tv 3 + 1 semestr a Bc. prace. Jestli tyto povinnosti stihnes za 3, nebo 4, nebo 2 roky, to uz je tva vec.
V praxi je samozrejme nutne hlidat si prerekvizity, kdy se dany predmet vyucuje a podobne.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od hippies »

Necroman píše:Nevim presne, co myslis tim "rozlozenim"...
Kdyz nevim, tak jaky vyznam ma reagovat?
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Tuetschek »

hippies píše:Kdyz nevim, tak jaky vyznam ma reagovat?
Kupodivu mi ta reakce ale prijde docela smysluplna :lol: . Ja si taky ted rozkladam 2 roky do 3 a nikoho jsem o nic nezadal ;) .
Plug 'n' Pray.
gufy

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od gufy »

Necroman píše:Nevim presne, co myslis tim "rozlozenim", ale na postup do dalsiho rocniku ti staci minimalni pocet (x let*45) kreditu a na ukonceni Bc. studia 180 kreditu, vsechny povinne, dany pocet povinne volitelnych predmetu, Aj, Tv 3 + 1 semestr a Bc. prace. Jestli tyto povinnosti stihnes za 3, nebo 4, nebo 2 roky, to uz je tva vec.
V praxi je samozrejme nutne hlidat si prerekvizity, kdy se dany predmet vyucuje a podobne.
AFAIK
Postup na minimum kreditu je pouze jednou za sebou, resp. nelze opakovat dvakrat po sobe. Tj. nelze z druhak -> tretak jit s mene nez 120 a pak tretak -> "ctvrtak" s mene nez 180. (V mem pripade, kdy jsem sel do druhaku s 55 kredity, to znamena nutnost mit ted 120 kreditu.)

Prerekvizity nejsou problem, pomoci obecneho formulare "Zadost" lze (casto bez problemu) o prominuti. Je ovšem potřeba si uvědomit, že jsou nastaveny tak, že studium daného předmětu předpokládá předešlé znalosti.
Uživatelský avatar
Isidor
Adoptoval Tutcheka
Adoptoval Tutcheka
Příspěvky: 247
Registrován: 8. 12. 2004 23:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Isidor »

gufy píše:AFAIK
Postup na minimum kreditu je pouze jednou za sebou, resp. nelze opakovat dvakrat po sobe. Tj. nelze z druhak -> tretak jit s mene nez 120 a pak tretak -> "ctvrtak" s mene nez 180.
toto lze, pretoze pravidlo sa neaplikuje pri prekroceni standardnej doby studia (tzn. jedina situacia, kedy moze nastat problem, je na Bc. 1->2 s minimalnym a pre 2->3 uz nutny plny pocet kreditov; na Mgr. sa to stat nemoze)
Inteligentních lidí je menšina. Demokracie je vláda většiny.
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Ellrohir »

Isidor píše: jedina situacia, kedy moze nastat problem, je na Bc. 1->2 s minimalnym a pre 2->3 uz nutny plny pocet kreditov
a to je přesně můj případ :lol: resp. to, že mám po prváku minimální počet a potřebuju tedy na konci druháku 120...a protože na 76 za jeden rok jsem si nevěřil... :oops:
yuyuy

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od yuyuy »

Ahoj,

jelikož jsem musela předčasně odjet do zahraničí na Erasmus a nestihla jsem si splnit všechny zkoušky, tak bych si chtěla rozložit ročník. Ale studijní mi tvrdí, že to není možné, protože toto lze udělat jen v případě vážné nemoci.
Mohl by mi někdo poslat odkaz na Směrnice, kde je toto řečeno a obecně i jakoukoliv směrnici nebo nařízení, které se zabývá rozložením ročníku?
Asi jsem blbá, ale nemohu nic najít.

Za jakékoliv info předem děkuji.
Z.V.

PS: Mám dosti kreditů na ukončení, ale nechci přijít o pokusy na zkoušky, na které nestihnu jít....
yuyuy

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od yuyuy »

Ještě dodate: kombinovaná forma studia je mimořádná forma studia nebo řádná?
Děkuji.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od Almer »

Rozlozeni rocniku uz se nepraktikuje - nebot to lidi zneuzivali a studovali ackoliv studovat nechteli. Kazdopadne to , zda-li ti to povoli je plne v moci prodekana pro studijni zalezitosti. Takze osobne za nim a domluvit se s nim.

Kombinova forma je mimoradne studium.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od rastik »

Almer píše:Kombinova forma je mimoradne studium.
Sú to dve rôzne veci. Kombinované štúdium je ako denné, len bez povinného telocviku a predpokladom, že všetky môžeš splniť bez podmienky pravidelnej účasti. Mimoriadne nie je klasické štúdium, ale v rámci univerzity tretieho veku - bez prijímačiek, bez prerekvizít, bez povinností ale aj bez diplomu. Dá (dalo?) sa použiť na splnenie povinností, u ktorých si potom požiadaš o uznanie (bez nároku).
blabla
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 70
Registrován: 27. 1. 2010 23:14
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od blabla »

Ellrohir píše:
Isidor píše: jedina situacia, kedy moze nastat problem, je na Bc. 1->2 s minimalnym a pre 2->3 uz nutny plny pocet kreditov
a to je přesně můj případ :lol: resp. to, že mám po prváku minimální počet a potřebuju tedy na konci druháku 120...a protože na 76 za jeden rok jsem si nevěřil... :oops:
v tomto vlakne sa pisu blbosti, treba sa riadit podla tejto smernice:
http://www.mff.cuni.cz/toISO-8859-2/fak ... k_0819.htm
peterblack
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 153
Registrován: 10. 12. 2006 19:26

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od peterblack »

blabla píše:v tomto vlakne sa pisu blbosti, treba sa riadit podla tejto smernice:
http://www.mff.cuni.cz/toISO-8859-2/fak ... k_0819.htm
prijde mi ze se cela nepropsala do karolinky, muj odhad je ze v karolince je z ni asi pulka, a ted babo rad :(
rur

Re: rozkladani rocniku

Příspěvek od rur »

peterblack píše:a ted babo rad :(
Zkusil bych babu na studijním :-)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“