Poplatky za nesloženou zkoušku

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Odpovědět
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Osiris »

aglikev: Podle tebe jsou to sračky, podle mě relevantní argumenty. Jsi příliš upnutý na oteplovače. Kritiku okamžitě označuješ za sračky, za blbosti a vyvrácené teorie. Torquemada :twisted:
Osiris
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Necroman »

Osiris píše:aglikev: Podle tebe jsou to sračky, podle mě relevantní argumenty. Jsi příliš upnutý na oteplovače. Kritiku okamžitě označuješ za sračky, za blbosti a vyvrácené teorie. Torquemada :twisted:
Podle me jsou poplatky za neslozenou zkousku hlouposti :)

Nechtel by to nejaky admin odstrihnout? Chtelo jsem si tu neco precist o poplatcich a narazim tu na Gore-Klausovskou debatu :)
Btw. a tu pravdu o 11. zari znate :lol: ?
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
next_ghost

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od next_ghost »

4 Osiris: Zajeď si na Karlín za profesorem Antochem a zeptej se ho na globální oteplování osobně. Z výsledků měření teploty v Klementinu vyplývá, že za posledních cca. 100 let roste průměrná teplota o 0,22°C ročně a výsledek je statisticky významný. Jen pro zajímavost, v Klementinu se teplota pravidělně měří přes 250 let.

Pokud ti nestačí statisticky významný výsledek systematického měření teploty, zajeď si do Alp, Grónska nebo Antarktidy a zeptej se místních jak se mění ledovce. Jejich tvrzení pak můžeš srovnat třeba se satelitními fotkami.
Filatko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 13. 9. 2007 12:20

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Filatko »

Gronsko, ktere ve stredoveku byvalo prosperujici zemedelskou kolonii a rikalo se mu zelena zeme(jak napovida anglicky nazev Greenland)?
Všechno je na hovno, jenom včely jsou na med a ten je taky na hovno!
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Osiris »

next_ghost píše:4 Osiris: Zajeď si na Karlín za profesorem Antochem a zeptej se ho na globální oteplování osobně. Z výsledků měření teploty v Klementinu vyplývá, že za posledních cca. 100 let roste průměrná teplota o 0,22°C ročně a výsledek je statisticky významný. Jen pro zajímavost, v Klementinu se teplota pravidělně měří přes 250 let.

Pokud ti nestačí statisticky významný výsledek systematického měření teploty, zajeď si do Alp, Grónska nebo Antarktidy a zeptej se místních jak se mění ledovce. Jejich tvrzení pak můžeš srovnat třeba se satelitními fotkami.
Taky můžu říct, že díky zvětšující se městské zástavbě se zvyšuje teplota díky topení a dalším vlivům.
Osiris
kr4UT1k
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 55
Registrován: 29. 6. 2007 22:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 6 - Střešovice

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od kr4UT1k »

Filatko píše:Gronsko, ktere ve stredoveku byvalo prosperujici zemedelskou kolonii a rikalo se mu zelena zeme(jak napovida anglicky nazev Greenland)?
Proč tak daleko, stačí si zajet na Vinohrady :mrgreen:
aglikev
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 21. 1. 2009 19:37
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od aglikev »

Filatko píše:Gronsko, ktere ve stredoveku byvalo prosperujici zemedelskou kolonii a rikalo se mu zelena zeme(jak napovida anglicky nazev Greenland)?
áachjo...
...víš, proč se indiáni jmenují indiáni? Protože Kolumbus si myslel, že našel Indii, když objevil Ameriku. Ač se domorodého obyvatele Ameriky nazveme indiánem, přesto z Indie nepochází. Podobně -- ač ten, jenž objevil Grónsko tuto zemi pojmenoval "zelená" (aby nalákal do nové kolonie lidi, jak píše wikipedia), grónské ledovce jsou staré desetitisíce let. Tj. i ve středověku bylo zaledněné.

Nicméně obecně pokud narážíš na středověké optimum, tak toto je pokud vím vysvětleno sluneční aktivitou. Sluneční aktivita ovlivňuje zastoupení některých izotopů některých prvků a můžeme ji tedy určit do minulosti...a se středověkým optimem, kdy bylo stejně teplo (ne-li tepleji) jako dnes není problém.

...jenže problém je, že primárně současný nárůst způsoben Slunkem není. A problém není dnešní teplota (která není ještě převratná), ale problém je příčina jejího zvednutí a rychlost jejího zvednutí, z které můžeme vyvodit, že se bude dál (rychle) zvyšovat. A teprve tento neblahý příslib do bunoucna je problém. Kdyby to bylo Slunkem, tak nás to nerajcuje, protože Slunko respektuje určitý cykly, takže nás tyto změny netrápí.
Osiris píše:Taky můžu říct, že díky zvětšující se městské zástavbě se zvyšuje teplota díky topení a dalším vlivům.
tak jednak -- říct to můžeš, ale žádná změna z toho neplyne (protože s těmito vlivy se ve zprávách IPCC počítá) a jednak jako --- co nám chtěl vlastně básník říct? Teplota se zvyšuje díky topení, zástavbě a dalším vlivům --- ono v podstatě máš pravdu a právě to je ten problém!! Že na zvyšování teploty má nezanedbatelný podíl člověk, který tak zasahuje do přírodních klimatických cyklů, což může mít velmi neblahé důsledky.
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Ellrohir »

no jestli on chtěl Osisirs spíš naznačit, že když budeš měřit "průměrnou teplotu bytu" nad radiátorem, tak dostaneš poněkud zkreslené výsledky...
aglikev
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 39
Registrován: 21. 1. 2009 19:37
Typ studia: Fyzika Bc.

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od aglikev »

Ellrohir píše:no jestli on chtěl Osisirs spíš naznačit, že když budeš měřit "průměrnou teplotu bytu" nad radiátorem, tak dostaneš poněkud zkreslené výsledky...
v podstatě to chápu...

nicméně můj příměr byl asi takýto:

máš v prázdném sklepě sebe a měříš teplotu vzduchu v jednom jeho místě
přijde babka a do toho místa ti dá radiátor
...závěr : teplota sklepa se zvedla ...je určitě správný
(samozřejmě nemůžeš určit průměrnou teplotu sklepa...ale jen to, že se ta průměrná teplota zvedla...je určitě správně....není např. pravděpodobné, aby babka donesla radiátor a díky tomu na opačným konci sklepa začala teplota prudce klesat, což by vyrovnávalo nárůst teplory nad radiátorem)
krystof
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 186
Registrován: 18. 1. 2005 15:15
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Brno / 17. Listopad
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od krystof »

aglikev píše:máš v prázdném sklepě sebe a měříš teplotu vzduchu v jednom jeho místě
přijde babka a do toho místa ti dá radiátor
...závěr : teplota sklepa se zvedla ...je určitě správný
(samozřejmě nemůžeš určit průměrnou teplotu sklepa...ale jen to, že se ta průměrná teplota zvedla...je určitě správně....není např. pravděpodobné, aby babka donesla radiátor a díky tomu na opačným konci sklepa začala teplota prudce klesat, což by vyrovnávalo nárůst teplory nad radiátorem)
Souhlas. Ale je nesmysl takovy narust teploty pripisovat nejakymu CO2:-)
Uživatelský avatar
Ellrohir
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 140
Registrován: 21. 12. 2007 13:29
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Ellrohir »

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/1 ... ogove.html

docela zajímavé slovo do pranice :wink:

mimochodem líbí se mi to slovní spojení "disidenti globálního oteplování" :)
Uživatelský avatar
Andrej
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 9. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Andrej »

Osiris píše:Jsem rozhodně proti A ale naopak podporuji B. Můžeš mi osvětlit, jak chudému studentovi pomůže školné? Vždyť budeš ještě chudší! Jen tě stáhnou o další prachy.
To souvisí jedno s druhým velmi úzce. V našem státě například dodnes neexistují žádné studentské půjčky. Ať mi nikdo netvrdí, že ten výsměch našich bank se tak dá nazvat! Dnes si můžu vzít půjčku, ale kde mám jistotu, co přesně se stane, když školu nedostuduju, když mě zklame zdraví a podobně? Například v USA jsou tyto věci řešeny mnohem lépe a přesněji, právě díky existenci školného. (Ne že bych ten totalitní stát nějak obdivoval, ale je prostě velká spousta věcí, které tam fungují dobře.)

Samozřejmě se nijak nebráním představě, že by stát ty studentské půjčky mohl podporovat, dotovat, ukládat bankám povinnost je poskytovat a podobně. Byla by to ze strany státu mnohem lepší investice než dnešní rádoby stavební rádoby spoření, které pořád tak prosazuje.

To hlavní je nutnost aktivity ze strany studenta. Samostatné hospodaření s financemi, odpovědnost, motivace. To všechno jsou výhody, které školné a půjčky mohou přinést. I kdyby nakonec stát studentovi většinu školného proplatil ve formě dotací na studentské půjčky, pořád by na tom byl celkově lépe než teď. Prostě jsem přesvědčený, že by časem přibylo zájemců o studium i vysokoškolsky vzdělaných lidí.
Uživatelský avatar
Andrej
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 9. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Andrej »

aglikev píše:tím hůř. Nejen, že obcházíš placení, ty ještě (a to je protizákonné) to obcházení dál podporuješ. Kdybys aspoň stahoval odněkud jinud... (možná už chápeš, proč jsou torrenty tak dobrej příklad)
Jaké hernajs placení??? Ty snad žiješ v nějakém divném světě nebo co. A v tom světě asi neexistuje open-source a neexistují tam volně šiřitelná data. Já si samozřejmě stahuji pouze a výhradně legální torrenty. Chceš mi snad tvrdit, že když si stáhnu ISO ArchLinuxu nebo OpenSolarisu, měl bych za něj platit? Nějak bych se odvděčit měl, to jistě, ale pouze z morálního hlediska. Žádný zákon a žádná licence mi nic takového neukládá! A nejlépe se odvděčím tak, že ty torrenty nějakou dobu šířím a poskytuji dál. O to méně pak budou zatížené servery, odkud příslušná data pocházejí. Pochopeno??? Ne že by můj notebook na ADSL přinesl úlevu pro server na gigabitu, ale když ten torrent dál poskytne deset tisíc lidí, už to něco znamená. (Snad teď už konečně chápeš, k čemu slouží torrenty.)

No, jak tak čtu o nějaké Ekonomii I... Nespletl sis náhodou fórum?

K těm ostatním názorům už nemám sílu se vyjadřovat. Tím nechci ani v nejmenším naznačit, že bych s nimi snad souhlasil nebo že bych je považoval za rozumné. Jen mám prostě na práci užitečnější věci než tuhle nesmyslnou diskusi.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Almer »

Jak to tu ctu, tak az se mi bude chtit, tak to splitnu na dve vlakna. Ale vubec, chlapi, co tak si to prijit nekdy vyrikat na Kryglistiku co? Stejne se vsechno stoci na politku.
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
Andrej
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 47
Registrován: 15. 9. 2006 17:08
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poplatky za nesloženou zkoušku

Příspěvek od Andrej »

Almer píše:Jak to tu ctu, tak az se mi bude chtit, tak to splitnu na dve vlakna. Ale vubec, chlapi, co tak si to prijit nekdy vyrikat na Kryglistiku co? Stejne se vsechno stoci na politku.
A možná právě proto něco takového do tohoto předmětu nepatří...
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“