Kombinovatelnost a časová náročnost

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D

Kombinovatelnost a časová náročnost

Příspěvekod Verunka » 26. 1. 2018 19:57

Ahoj,
odpověď na svou otázku nemohu najít, ač jsem fórum prošla. Hlásím se letos na VŠ a zajímá mne toto:
Je reálné studovat obor Obecná matematika zároveň s jiným, nesouvisejícím oborem humanitního zaměření? Jedná se o jinou fakultu, nicméně také na UK.
Jde mi hlavně o to, jestli lze časově stíhat všechny přednášky, cvičení a semináře dvojmo, tedy abych ani na jenom ze "svých" oborů nemusela nic vynechávat. Děkuju moc za odpovědi :)
Verunka
 

Re: Kombinovatelnost a časová náročnost

Příspěvekod Speedding » 27. 1. 2018 09:22

Sice studuji informatiku, ale prvák na informatice i matematice je dost podobný. Pokud nejsi vyloženě matematický génius a chceš tuhle školu vystudovat, tak se obávám, že při nejmenším první dva semestry nebudeš mít na nic jiného čas... Ale třeba se pletu, není nic jednoduššího, než dát si přihlášky na obě školy a zkusit to. Při nejhorším tě z jedné vyhodí a přijdeš o pětikilo za přihlášku, nic horšího se stát nemůže...

I kdybys stíhala všechny přednášky a cvika, tak školy typu matfyz nejsou takové leháro, jako tomu bylo na gymplu a věř mi, že netriviální množství času strávíš domácí přípravou - ať už to budou domácí úkoly, příprava na zápočtové testy, nebo prostě jen procvičování probrané látky, abys všechno nemusela dohánět před zkouškami (je to pak zbytečný stres navíc a většinou se ani nestíháš naučit všechno... vlastní zkušenost, od druhého semestru je přesně tohle můj případ :D )
Speedding
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 31
Registrován: 10. 1. 2017 19:32
Typ studia: Informatika Bc.
Login do SIS: riedell

Re: Kombinovatelnost a časová náročnost

Příspěvekod Verunka » 28. 1. 2018 17:31

Moc děkuji za odpověď
Verunka
 


Zpět na Klubovna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron