Obecná matematika,kolej atd.

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
PoustniOrel0.50

Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od PoustniOrel0.50 »

Zdravím, tento rok končím na gymplu, mám rád matiku, nemám moc vztah k programování,technice a fyzice, takže se pomalu rozhoduji pro obor Obecná matematika. Matematiku na střední mám rád, ale je jasné, že na výšce je to úplně něco jiného, tak se chci zeptat, jestli se tady taky najde někdo podobný, který se nakonec ve vysokoškolské matematice našel. Rád bych taky věděl, jestli se během studia dá zvládnout aktivně sportovat společně se solidními výsledky ve studiu. Poslední otázka se týká kolejí. Rád bych klidnou kolej, s lidmi se stejným zaměřením, ale nejvíc rozhodující je v mém případě asi cena. Díky všem za odpovědi.
Doplnit

Re: Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od Doplnit »

PoustniOrel0.50 píše:Rád bych taky věděl, jestli se během studia dá zvládnout aktivně sportovat společně se solidními výsledky ve studiu.
Co u tebe znamená aktivně sportovat? Třeba já měl tréninky 3x týdně a problém to nebyl... (Jen je vhodné mít ten školní tělocvik v jiný den, protože při dvou "trénincích" denně už na tom druhém nebyl plný výkon.)
PoustniOrel0.50

Re: Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od PoustniOrel0.50 »

5-6 krát týdně trénink asi 1-2 hodiny, plus ráno před školou běh a protažení (Teď vstávám kvůli dojíždění někdy i v 5:00, takže vstávání mi nevadí)
Odpoved

Re: Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od Odpoved »

PoustniOrel0.50 píše:5-6 krát týdně trénink asi 1-2 hodiny, plus ráno před školou běh a protažení (Teď vstávám kvůli dojíždění někdy i v 5:00, takže vstávání mi nevadí)
To pak bude záležet na tom, jak moc večer ty tréninky máš, po osmé by problém asi nebyl, po šesté by s trochou štěstí nemusel být, dřív bych se dost obával. Koukni se do sisu na rozvrhy několika posledních let pro představu, jak mohou vypadat rozvrhy u tvého oboru - u nás před devátou začínaly jen nějaké volitelné zájmové, takže na běhání ráno by bylo času dost, spíš jestli vytvoří paralelku, aby ti to večer nekolidovalo.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od QZuzka »

Pokud je sport opravdu seriózní, dá se zrovna TV uznat http://ktv.mff.cuni.cz/wp-content/uploa ... olneni.pdf což trochu ušetří čas...

Pokud je nějaký předmět vyučován vícekrát v týdnu, dá se s rozvhem hýbat, ale nevím, jak moc jsou těď na matematice záměnné.
Aetsen

Re: Obecná matematika,kolej atd.

Příspěvek od Aetsen »

Ahoj,
mám stejný problém jako ty - také končím letos na gymnáziu a kromě matematiky mě nic moc nebaví (fyziku mi znechutil můj učitel, tak jedině v programování nenalézám nechuť - samozřejmě předměty mimo matematiku).

Z toho, co jsem vyčetl, sice hledáš někoho, kdo by ti poskytl své zkušenosti; ale pokud hledáš i někoho, kdo je ve stejné situaci jako ty a byl bys rád, kdybys před nastoupením v říjnu alespoň někoho znal, neváhej a napiš mi zde, prosím, svůj kontakt. Jak jsem již řekl - situaci máme velmi podobnou, liší se snad maximálně v tvé sportovací zálibě (té jsem už zanechal).
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“