Uznávání předmětů/kreditů do jiných oborů

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Plesk

Uznávání předmětů/kreditů do jiných oborů

Příspěvek od Plesk »

Ahojte,
před časem jsem se tady vyptávala, jak to je se dvěma školami najednou.. nakonec jsem úspěšně přijatá na MFF na Informatiku, ale mám jinej dotaz:
kdybych si příští rok podala přihlášku ještě na kombinované studium učitelství fyzika-matematika, jak to bude s kredity za předměty, které už mám absolvované ? (např. Lineární algebra, Dískrétní matematika...) takový ty, co jsou pro prváky vesměs společný. Musím na ně chodit znova ? A pokud ne, připíšou se mi kredity, nebo je budu muset dohánět jinde, aby mě pak pustili dál a k bakalářce a tak ?
Díky moc za radu :)
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Uznávání předmětů/kreditů do jiných oborů

Příspěvek od mykem »

Já jenom vím, že jak teď na informatice budou nový obory, tak pokud si člověk obor změní, většinu povinných i povinně volitelných předmětů si bude možný nechat uznat včetně kreditů. Ale pokud vlastně ty předměty potřebuješ ve dvou různých instancích studia, tak to tak možná nebude.

Každopádně nejlepší je napsat mail na studijní, kde odpovídají rychle, mile, ochotně, a dokonce zpravidla správně :)
david1
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 16. 2. 2009 18:00
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Uznávání předmětů/kreditů do jiných oborů

Příspěvek od david1 »

Ahoj, vidim dva problemy.

1) Obecne by malo platit, ze za jedno absolvovanie predmetu mozes kredity ziskat len raz. Preto je pri uznavani predmetov Bc.->Mgr. podmienka, aby kredity, co sa uznaju boli nad 180. Co sa teoreticky da domluvit, je osobne s vyucujucim, ale tiez to niektori nemusia mat radi.

2) Druhy problem vidim v tom, ze na MFF v roznych oboroch sa tie predmety mozu nazyvat rovnako, ale sylabus je iny. Takze informaticka Diskretna matematika sa lisi od tej na matike, podobne Matematicka analyza a pod. To si treba proste overit, rovnaky nazov predmetu este nic neznamena.
Plesk

Re: Uznávání předmětů/kreditů do jiných oborů

Příspěvek od Plesk »

Super, díky moc všem :)
Asi bude teda nejlepší vyptat se na studijním někdy během roku než si podám tu přihlášku a uvidím, jak moc to bude komplikovaný, případně třeba ještě narazím na někoho, kdo s tím má zkušenosti. :)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“