Zápis do prváku

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Vítek

Zápis do prváku

Příspěvek od Vítek »

Zdravím, měl bych pár otázek, na které jsem sic našel nějaké odpovědi, ale zpavidla starších dat, a tak bych se rád ujistil, zda se to nějak nezměnilo či jak to je.
1)Když si chci zapsat rozvrh, tak v kolonce "Zápis(studijní plán)" se mi zobrazí "* Pro Váš studijní plán není připraven seznam předmětů". Kde je chyba?
2)Zapsal jse si předměty doporučené pro můj okruh a mou skupinku(FOF - 12), a koliduje mi tělák s Matematickým proseminářem, na který bych rád. Můžu si změnit čas prosemináře jen v SISu, či mám kontaktovat vyučujícího, nebo počkat až se mi určí jaký budu mít tělák? A kdy se to určí?
3)Podobná otázka: Chci si změnit nepovinný doporučený předmět, protože bych nazvládl(ze zdravotních důvodů) sedm vyučovacích hodin v kuse. SIS s tím nemá problém. Měl bych i přesto kontaktovat vyučující, kterých se to týká(Úvod do prak. fyziky, je pro každý okruh vlastní; teď koukám že v karolínce je jako povinej, ale SIS zobrazuje jen jako volitelnej, jak je to možný?)?
4)Je dobrý nápad dávat si v prváku více nepoviných předmětů(jazyky), nebo se to nedá zvládnout a je lepší se soustředit jen na doporučený rozvrh? A je možný a zvládnutelný dát si i nějaké doporučené (či přímo povinné) z vyšších ročníků či dokonce magisterskýho studia?
Předem díky za odpovědi :)
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od QZuzka »

Ahoj,

seznam předmětů v tom Zápise tam by se ti měl objevit později.
Pokud je volitelný předmět typu prosemináře, tak stačí změnit v SISu, není potřeba se domlouvat s učiteli (u ostatních jak kde, na informatice bych řekla, že obecně když jde SIS, tak to stačí). Přiřazení TV s časem budeš mít k 2.říjnu, tak to pak můžeš ještě doupravit.

Rozpor mezi SISem a Karolínkou může být třeba v tom, že zároveň umí jen jednu verzi studijního plánu a tu tvoji ještě nemá. Přednost má Karolínka.

Jazyky mi nepřijdou nějak výrazně zatěžujicí, takže tam bych se zápisu jednoho navíc nebála. Z vyšších ročníků spíš nedoporučím, rozhodně ne obecně. Nejlíp najít nějakého fyzika (pokud se nenajde tady, tak třeba i první den ve škole), jestli by doporučil něco konkrétního.
Davidd

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od Davidd »

Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně zápisu předmětu do 1. ročníku, jde mi zejména o to, zda se musím držet toho doporučeného rozvrhu, který mi to dá, když vyplním své číslo kroužku (jde mi tu zejména o cvičení). Přednášky mám vesměs stejně, ale cvičení se mi liší a jde mi o to, zda to pak vytváří nějaké problémy během studia. Rozvrh mi totiž jinak funguje, vše mi navazuje, akorát tam mám pár cvičení v jiných kroužcích.
Nějak jsem se v tom ztratil a ted nevim, jestli si to můžu nechat nebo to mám změnit.
Předem díky za radu.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od QZuzka »

Davidd píše:Zdravim, chtěl bych se zeptat ohledně zápisu předmětu do 1. ročníku, jde mi zejména o to, zda se musím držet toho doporučeného rozvrhu, který mi to dá, když vyplním své číslo kroužku (jde mi tu zejména o cvičení). Přednášky mám vesměs stejně, ale cvičení se mi liší a jde mi o to, zda to pak vytváří nějaké problémy během studia. Rozvrh mi totiž jinak funguje, vše mi navazuje, akorát tam mám pár cvičení v jiných kroužcích.
Nějak jsem se v tom ztratil a ted nevim, jestli si to můžu nechat nebo to mám změnit.
Předem díky za radu.
Pokud má tvůj program víc paralelek (a tedy víc termínů přednášky od stejného předmětu), je u některých předmětů hodně užitečné si hlídat, aby přednáška a cvičení "patřily k sobě" - aby nějaký kroužek chodil na tuto kombinaci. Jinak jseš za svůj rozvrh zodpovědný ty, ten první rozvrh pro skupinu je doporučený tak, aby měl každý zaručený nějaký stihnutelný rozvrh do začátku.
Davidd

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od Davidd »

No já tam měl většinou výběr ze dvou přednášek a pak tak 10 a někdy i více cvičení. A vzhledem k tomu, že se v těch paralelkách vubec neorientuju, sestavoval jsem to vesměs podle času, pokud jsem nemohl chytit stejného profesora na přednášku i cvičení. Já osobně si říkal, že je asi jedno, na jaký cviko pujdu, když to nemá stejný profesor, jako má přednášku, nebo v tom jsou nějaké zádrhely. Upřímně se mi do toho doporučenýho nechce, protože mi přijde hrozně neefektivní co se týče využití času.
Davidd

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od Davidd »

Respekttive u takového jazyka jsem byl rád, že jsem se vubec nekam upsal, takže jsem ted s jinym kroužkem, ale zase si říkám, že hlavně že jsem někde. Upřímně sám nerozumím tomu dělení na kroužky, když teda můžu dát vlastně cokoliv (jestli jsem tě dobře pochopil).
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od QZuzka »

Kruhy jsou od toho, aby každý student do začátku měl jeden zvládnutelný rozvrh, který když bude dodržovat, úspěšně projde studiem (nemají to tak všechny fakulty, nech si povídat od někoho z právníků, jak probíhá boj o zápis). Paralelka je sdružení několika kruhů. A v druhé fázi si to každý může trochu přizpůsobit.

Každé cvičení "přísluší" některé přednášce, každý přednášející může používat trochu jinou terminologii, probírat věci v lehce jiném pořadí a ta cvičení to reflektují, připravují třeba víc na styl zkoušení. U některých předmětů se to nerozběhne moc, u jiných ten rozdíl může být dost velký. Když máš zobrazený rozvrh pro první ročník, je pod ním taková tabulka, tam je sloupec studenti a přečteš si, pro koho je to určené - bezpečná je kombinace přednášky a cvičení pro stejnou paralelku.

Ano, angličtinu si dej jak se ti povede.
novacek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 5. 3. 2012 20:53
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Zápis do prváku

Příspěvek od novacek »

Souhlasím, že je dobré při zápisu dodržet soulad paralelky (přednáška) se cvičením (členěno podle kruhů). Paralelky existují proto, že počet studentů na určitý povinný předmět přesahuje kapacitu největší posluchárny. Každý kroužek přísluší k určité paralelce. Cvičící určitého předmětu zohledňuje průběh přednášky přiřazené paralelky a připravuje na zkoušku k přednášejícímu této paralelky. Proto je podle mě vhodné při změně cvičení dodržet paralelku. Například na obecné matematice existují v prvním semestru paralelky X a Y na přednášky z lineární algebry, diskrétní matematiky a z programování.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“