Organizace studijních skupin

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Tazatel

Organizace studijních skupin

Příspěvek od Tazatel »

Přemýšlím o studiu na MFFobor obecna matematika a chtel bych se zeptat na par otazek :-) :
Jak jsou vlastně organizovány studijní skupiny v prváku na matice? Všichni přijatí chodí na všechny přednášky i cvičení spolu (těch více jak 100 lidí nebo kolik)? Nebo se nějak dělí? Je vůbec šance spolužáky poznat? Jak dlouho to v takové skupině trvá?
Předem děkuji všem za odpovědi....
novacek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 19
Registrován: 5. 3. 2012 20:53
Typ studia: Matematika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Organizace studijních skupin

Příspěvek od novacek »

Pokud vím, pevné studijní skupiny na OM nejsou. Přednášky bývají společné. Např. matematická analýza měla společnou přednášku pro OM a MMIB. Lineární algebra a geometrie probíhala ve dvou paralelkách, protože ji měla předepsánu také FM. Cvičení jsou organizována po skupinách, do kterých se studenti přihlašují dle svých preferencí (vyučující, termín) do naplnění kapacity. Zažil jsem, že cvičení bylo přesunuto do větší učebny, když zájem o ně převyšoval kapacitu.

Měl jsem dojem, že studenti se na konci letního semestru docela dobře znají.

Studoval jsem letos mimořádně a chodil jsem soustavně jen na cvičení z analýzy. Od příštího roku nastupuji na prezeční OM.
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Organizace studijních skupin

Příspěvek od QZuzka »

Že by byla OM tak moc jiná?

Normálně dostane student prezenčního studia v září na soustředění na Albeři přidělený kruh a s ním i rozvrh a většinou předmětů v prvním roce prochází společně se svým kruhem (pokud si rozvh sám nezmění). Což vede k tomu, že lidi mají prvních pár známých už když nastupují.
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“