Náročnost MatFyzu (matika) - dvě VŠ najednou ?

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
PeterBocan
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 3
Registrován: 16. 10. 2014 13:09
Typ studia: Nestuduji MFF UK

Re: Náročnost MatFyzu (matika) - dvě VŠ najednou ?

Příspěvek od PeterBocan »

Práve tieto detaily neovládam. Chcel by som študovať aj matiku a teraz neviem, či by som mal robiť magistra na FIT alebo na MFF, alebo už ako doktorand, alebo sa zapísať znova, no neskôr? Musím vychodiť celé BC. štúdium? Zapísať si predmety z MFF a študovať ich popri ing. štúdiu? Oplatí sa to? Na FITe máme v (Bc. programe) pomerne málo matiky a celý čas vyžerie programovanie a semestrálky - čo je najväčšia časová záťaž.
Ono moje plány sú: študovať počítačovú bezpečnosť so zameraním na kryptológiu ale chcelo by to viac rigoróznejšiu matiku, než len jednosemestrový predmet, kde je tak nejak celý "výcuc" a letem světem... pýtal som sa ľudí na Katedre Aplik. Matematiky u nás na FITe s výsledkom, že sa to vyučuje len na MFF.

Ak by som chodil ako návšteva, tak by som sa potreboval dopracovať k nejakému timetablu na MFF / MMIB... a kamarátka ma v tom podporuje (vrajže interdisciplinárne vedy sú "v kurze" :D )
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Náročnost MatFyzu (matika) - dvě VŠ najednou ?

Příspěvek od QZuzka »

PeterBocan píše:Práve tieto detaily neovládam. Chcel by som študovať aj matiku a teraz neviem, či by som mal robiť magistra na FIT alebo na MFF, alebo už ako doktorand, alebo sa zapísať znova, no neskôr? Musím vychodiť celé BC. štúdium? Zapísať si predmety z MFF a študovať ich popri ing. štúdiu? Oplatí sa to? Na FITe máme v (Bc. programe) pomerne málo matiky a celý čas vyžerie programovanie a semestrálky - čo je najväčšia časová záťaž.
Ono moje plány sú: študovať počítačovú bezpečnosť so zameraním na kryptológiu ale chcelo by to viac rigoróznejšiu matiku, než len jednosemestrový predmet, kde je tak nejak celý "výcuc" a letem světem... pýtal som sa ľudí na Katedre Aplik. Matematiky u nás na FITe s výsledkom, že sa to vyučuje len na MFF.

Ak by som chodil ako návšteva, tak by som sa potreboval dopracovať k nejakému timetablu na MFF / MMIB... a kamarátka ma v tom podporuje (vrajže interdisciplinárne vedy sú "v kurze" :D )
Nevím, v čem tě kamarátka podporuje... tvůj plán mi moc interdisciplinární nepřipadá. A moc mě nebaví přístup "tyhle detaily neovládám"... neřekneme ti, jakou formu máš zvolit, ale řekli jsme ti, jaké jsou na výběr.

Jdi na stránku matfyzu a najdi si a) studijní plán bc a NavMgr oboru MMIB. Podívej se do sylabů předmětů, jak se to překrývá/liší proti tomu, co studuješ teď
b)rozvrh - zkus si najít rozvrh studentů oboru, který tě zajímá
c)v celoživotním vzdělávání položku Mimořádné studium.
Všechno to jde bez přihlášení, vše je max 3 kliknutí z hlavní stránky. Až se povede/pokud to opravdu nepůjde, přijď a ptej se na opravdové detaily/nejasnosti :)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“