Přerušení studia

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Přerušení studia

Příspěvek od Mihulik »

Ahoj,
příští rok plánuji nastoupit na jiný studijní program (opět na MFF), a tak bych své současné studium rád korektně přerušil (nechci zase ztratit to, co už jsem odchodil).
Chtěl bych vás poprosit, jestli někdo neví, jak na to, a případně, jestli nejsou nějaké termíny, do kdy se to musí udělat. Současný semestr bych rád korektně dochodil a pak následně před příštím semestrem přerušil studium, abych mohl v klidu nastoupit na nový studijní program.

Hledal jsem na webu fakulty, ale nic užitečného jsem nenašel.

Děkuji vám za pomoc! :)
QZuzka
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 209
Registrován: 2. 12. 2007 19:51
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 4

Re: Přerušení studia

Příspěvek od QZuzka »

Úplně nerozumím - co myslíš tím "nechci ztratit, co už jsem odchodil" - plánuješ se pak do současného plánu vracet? Nebo si z něj uznávat předměty?

Žádot o přerušení se dává na studijním, žádáš (tuším) děkana. Od předání ji většinou do týdne mají vyřešenou, pokud ji převezmeš na studijním a podepíšeš, že se vzdáváš práva na odvolání proti přerušení, platí od data tohoto podpisu.

I se všemi přerušeními není možné dokončit dané bc studium později, než 6 let po zápisu.
Podle současné úpravy se na přerušené studium nedívá jako na neúspěšně ukončené, takže je to prakticky vždy výhodnější než ukončit.

Taktika "kdy přerušit" je dvojí - buď "co nejdřív" - počítají se ti dny od zápisu jako "odstudované dny" a na dny se pak měří, kdy začínáš platit za protažené studium. Druhá možnost je přerušovat tak, abys nepřišel o status studenta (a související věci ohledně pojištění, daní...) - můj matný dojem je, že tohle se počítá na kalendářní měsíce, takže přerušit srpen, zápis září by mohlo stačit. Předpokládám, že budeš teď dělat i zkoušky, pak je asi lepší nechat se i převést do dalšího ročníku a přerušovat až jakoby v něm.

Pokud vím, končíš prvák, to se asi ještě může vyplatit přerušování a nový program (druhá možnost je dodělat tenhle, jako volitelné předměty si vzít ty pro tebe zajímavé a pak jít rovnou na magistra tam kam budeš chtít)

disclaimer: Vše napsané jsou mé dojmy, nejspíš podmnožina z bodů o které se máš zajímat a které budeš řešit. Pokud při svém pátrání zjistíš, že jsem v něčem úplně mimo, budu ráda (a budoucí ocení), když dáš vědět...

Takže doporučuju rozmyslet si, co přesně chceš udělat (studijně, ne papírově), zajít na studijní, popsat jim, co je tvůj cíl a pak se tu pochlubit, co ses dozvěděl :)
rur

Re: Přerušení studia

Příspěvek od rur »

QZuzka píše:Takže doporučuju rozmyslet si, co přesně chceš udělat (studijně, ne papírově), zajít na studijní, popsat jim, co je tvůj cíl a pak se tu pochlubit, co ses dozvěděl :)
Souhlasím zejména s tímhle bodem, vždycky když něco kolem studia nevím, tak se prostě zeptám na studijním, tam člověka většinou neukousnou, a hlavně tam vědí všechno, co je potřeba vědět, anebo to dokážou zjistit.
Mihulik
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 53
Registrován: 20. 5. 2011 19:13
Typ studia: Matematika Mgr.

Re: Přerušení studia

Příspěvek od Mihulik »

Děkuju vám - udělám to, jak radíte - doběhnu si na studijní.
Pak sem napíšu výsledek, kdyby to ještě někoho zajímalo. :)
Kechl

Re: Přerušení studia

Příspěvek od Kechl »

Mihulik píše: 3. 5. 2012 07:30 Pak sem napíšu výsledek, kdyby to ještě někoho zajímalo. :)
Ještě někoho to zajímá, jak to onehdá dopadlo? Stále čekám na příběh! :-)
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“