Matematika vs Informatika

Tu o tom, tuhle o támhletom... a jinda taky o něčem jiném :D
Honza0397

Matematika vs Informatika

Příspěvek od Honza0397 »

Ahoj, podávám teď přihlášky na VŠ a už jsem necelý rok studoval Obecnou matematiku v Brně s tím, že jsem musel z osobních důvodů ukončit a teď se rozhoduji, kde začnu od začátku.

Učivo jsem zvládal, patřil jsem mezi takový lepší průměr řekl bych, ale při porovnání studijního plánu a rozsahu učiva na Obecné matematice na MFF mám trochu strach, že to byl v Brně jen zlomek toho, jak náročné to je na MFF, tak uvažuji mezi kompromisem - jít na MFF, ale na Obecnou informatiku.

Uměl by někdo porovnat náročnost těchto dvou studijních programů? K matematice jako takové mám určitě blíž, než k informatice, ale mám obavy, že bych na to nestačil, což vzhledem k tomu, že už jsem rok studoval, by nebylo úplně ideální.

Chápu, že mi tady nikdo 100% nezaručí, co zvládnu a co ne, ale kdyby někdo měl aspoň nějaké objektivní srovnání, budu moc rád.
mykem
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 81
Registrován: 13. 2. 2011 18:52
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: Matematika vs Informatika

Příspěvek od mykem »

Ahoj,

řekl bych, že jaksi z globálního hlediska je informatika a matika na MFF obtížnostně srovnatelná a záleží, co Ti líp jde (resp. v prváku například záleží na tom, zda umíš/baví Tě základy programování).

Proto bych si vybíral spíš podle toho, co by Tě bavilo (na informatice se dá dělat i hodně teorie, složitost/vyčíslitelnost, diskrétní matematika, nebo naopak software, grafika, umělá inteligence...), protože si myslím, že pokud zvládneš informatiku, zvládneš i matematiku (a naopak).
Odpovědět

Zpět na „Klubovna“