[Zk] 20.6.2008

Korchy

[Zk] 20.6.2008

Příspěvek od Korchy »

Zdravím,
dneska byla celkem zajímavá (nečekaná) písemka, ale nakonec celkem lehká (teda pro mě :D). V závorce zatím cca body (nejsem si jistej). Hodnocení 20-18 jedna, 17-16 dvě a 15-13 tři, méně 4.

1) 3 xPath dotazy a danej strom a my měli napsat co vrátěj. [2,2,1]

2) Kus kódu: (cca toto, bo něco na ten způsob) [1]

Kód: Vybrat vše

<html>
<head></hEad>
<body>baf</BODY>
</HTML>
Měli jsme 4 možnosti napsat co to je (Well formed XML dokument, Well formed HTML dokument.....) -> byl to ten HTML

3) Hranové mapování -> Byl fragment kódu a měli jsme sestrojit strom, napsat definici hranového mapování a udělat tabulku dle toho stromu. [2,2,1]

4) Byl zadán fragment XSLT a 4 možnosti u toho a měli jsme zaškrtnout pravdivé. Celkem se to dalo poznat, nebyl v tom chyták. [2]

5) Měli jsme udělat XML Schema dle nějakého DTD, ale krom ID a IDREF jsme měli použít klíče. [1]

6) Zadaná nějaká relační tabulka obsahující data o filmech (reřisér....) a pomocí XML/SQL jsme měli vyjádřit dotaz, kde informace o režisérovi byli XMLhodnota
a) jednou pomocí XMLELEMENT [2]
b) to samé pomocí XMLFOREST [2]

7) Bylo ústně popsán problém a měli jsme udělat DTD. Problém byl něco jako: Banka se skládá z poboček. Každá pobočka obsahuje jednoznačné ID, může obsahovat odkaz na centrální banku a obsahuje odkazy na sesterské pobočky (minimálně na jednu). Všechny odkaty musí být platné (tedy použít ID a IDREF).[2]

Když jsme to odevzdával, tak jsem si nebyl moc jistej, ale nakonec jsem měl za jedna :))) Takže spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „PRG036 Technologie XML“