Zápočtová úloha - Co s tím?

stalker
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2007 18:01
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od stalker »

Ahoj.

Ja mam zase dotaz k osmicce. Koeficient determinace je pod hlavickou Multiple R-squared? Co je koeficient mnohonasobne korelace? Odmocnina predchoziho?

Tyhle pojmy jsou mi nejak cizi, v jedny ucebnici jsem si nasel zminku o koeficientu determinace i se vzoreckem, podle kteryho se pocita, ale predpokladam, ze Rko by mi melo tenhle udaj poskytnout zadarmo (jen pod jinym nazvem).
David
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 80
Registrován: 7. 11. 2004 18:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od David »

stalker píše:Koeficient determinace je pod hlavickou Multiple R-squared?
Přesně tak.
stalker píše:Co je koeficient mnohonasobne korelace? Odmocnina predchoziho?
Viz Andělova skripta. Stručně řečeno koeficient monohorozměrné korelace určuje závislost mezi náhodnou veličinou a vektorem náhodných veličin. Definuje se jako nejlepší odhad náhodné veličiny za pomoci vektoru náhodných veličin. Tedy v našem případě to je koeficient korelace mezi danou náhodnou veličinou a regresním odhadem této veličiny, kde jako regresory vezmeme náhodné veličiny z náhodného vektoru.
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od andree »

zasadna otazka...

vychadzaju mi tu strasne haluznumera, tak ci som nespravil blbost uz na zaciatku... ako ste inicializovali to svoje "pole"?

brainwtNew<-(brainwt+rnorm(20, 0, sqrt(0.00NNNNNNNN)))
alebo
brainwtNew<-(brainwt+rnorm(20, 0, 0.00NNNNNNNN))

? spravne by tam asi mala byt ta sqrt, ktoru aj mam, ale....
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Tuetschek »

andree píše:zasadna otazka...

vychadzaju mi tu strasne haluznumera, tak ci som nespravil blbost uz na zaciatku... ako ste inicializovali to svoje "pole"?

brainwtNew<-(brainwt+rnorm(20, 0, sqrt(0.00NNNNNNNN)))
alebo
brainwtNew<-(brainwt+rnorm(20, 0, 0.00NNNNNNNN))

? spravne by tam asi mala byt ta sqrt, ktoru aj mam, ale....
Ja teda bez odmocniny ... podle me se do parametru funkce rnorm necpe "mi a sigma", ale "str. hodnota a rozptyl", takze "mi a sigma^2".
Plug 'n' Pray.
stalker
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 6. 2. 2007 18:01
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Praha

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od stalker »

Podle helpu chce rnorm mean a std. deviation, což je střední hodnota (mi) a standardní odchylka(delta),
v zadání se pak požaduje, aby to bylo z rozdělení N(0,0.00xx) a v tomhle zápisu se vždycky bralo, že druhý
číslo je rozptyl ( N(mi, delta^2)), z čehož mi vychází, že by se měla použít odmocnina.

Já to teda napsal bez odmocniny, ale hlavně proto, že jsem si tohoto problému ani nevšiml. :oops:
draracle
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 25
Registrován: 23. 9. 2004 13:21

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od draracle »

stalker píše: Já to teda napsal bez odmocniny, ale hlavně proto, že jsem si tohoto problému ani nevšiml. :oops:
Ja si toho vsiml, ale predstiral jsem, ze ne. Hlavne proto, ze s odmocninou byla nahodna chyba tak velka, ze temer uplne ponicila veskerou zavislost. Zapocet jsem dostal, toto prehlednuti :wink: nebylo ve slovnim hodnoceni zminovano.

Muj nazor je, ze to do zadani dali blbe. Ze to chteli bez odmocniny a a zadali tak, ze by tam odmocnina byt mela.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Necroman »

Jen trochu na pozvednuti nalady, od akademickeho roku 2008/2009 uz nejsou MMS povinne, viz. nova karolinka. Kazdopadne kdyz uz je mam zapsane, tak je dokoncim :!:
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
andree
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 106
Registrován: 9. 12. 2006 17:00
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od andree »

OFFTOPIC: zato vycislitelnost a slozitost ano... a radsej 3x toto ako vycislitelnost ;-(
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od rastik »

andree píše:OFFTOPIC: zato vycislitelnost a slozitost ano... a radsej 3x toto ako vycislitelnost ;-(
Veď tie boli vždy. Teraz sa to práve zjednodušilo, pretože spojili oboje do jedného (aspoň pre I2 a I3). Na Bc. aj NMgr. ubudlo matiky a je to celkovo viac informatické.
Odpovědět

Zpět na „MAI061 Metody matematické statistiky“