Zápočtová úloha - Co s tím?

JD
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 10. 2006 13:05

Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od JD »

Na webu se objevilo zadání zápočtové úlohy. Abych pravdu řek, tak si s tím vůbec nevím rady.
Pokud jste na tom někdo líp, tak napište nějaké hinty, jak by se to mělo dělat.
http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pesta/cv ... ls0708.pdf
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od twoflower »

Btw to, ze termin odevzdani te prace je do 15.9. nejak implicitne znaci, ze budou zkousky i v zari? Rikal Hlavka na prednasce neco?
Uživatelský avatar
eVe
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 11. 2. 2006 11:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: B1405
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od eVe »

Posledni termin zkousky by mel byt asi tak tyden po tom terminu na odevzdani ukolu. Na prednasky sice nechodim, ale rikal nam to cvicici.
K tomu ukolu je help tady http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pesta/cv ... regresia.R To jsme resili na cviku a je to dost podobne.
Uživatelský avatar
Necroman
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 459
Registrován: 20. 1. 2005 19:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Louny / kolej Jednota, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Necroman »

eVe píše:Posledni termin zkousky by mel byt asi tak tyden po tom terminu na odevzdani ukolu. Na prednasky sice nechodim, ale rikal nam to cvicici.
K tomu ukolu je help tady http://www.karlin.mff.cuni.cz/~pesta/cv ... regresia.R To jsme resili na cviku a je to dost podobne.
JJ, na poslednim cviku jsem i daval dost pozor, na rozdil od jinych, Probrali jsme prakticky podrobne polovinu reseni toho dom. ukolu, akorat na jinych datech. Ten soubor, co je k 6. cviceni obsahuje prakticky vse, co clovek potrebuje. Jen je treba pouzit spravna data, radne napsat, co se kde dela a rozmnet tomu a pak to samozrejme sepsat do dokumentu.
WANTED:
Dead or Alive
^-^
( ^ )
Schroedinger's Cat
Uživatelský avatar
Dolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Dolda »

twoflower píše:Btw to, ze termin odevzdani te prace je do 15.9. nejak implicitne znaci, ze budou zkousky i v zari? Rikal Hlavka na prednasce neco?
Nám to sice taky říkal cvičící, ale tím je shodou okolností Hlávka, takže je to potvrzený od něj :-)
Born 2 die in Enemy Territory
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Almer »

A nemate nekdo lonske ulohy? z toho by se aspon dalo taky trosku cerpat...sice ne opsat...ale aspon jako napoveda by to slo:)
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od df »

Uloha 6 cast druha - uvedte odhady parametru tohoto modelu a jejich smerodatne odchylky ... to je v prvnim a druhem sloupci summary (lm (..)) v Coefficients (tj Estimate a Std. Error)?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Tuetschek »

df píše:Uloha 6 cast druha - uvedte odhady parametru tohoto modelu a jejich smerodatne odchylky ... to je v prvnim a druhem sloupci summary (lm (..)) v Coefficients (tj Estimate a Std. Error)?
Si to preloz z anglictiny a hned to bude videt :P.
Plug 'n' Pray.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od df »

Tuetschek píše:
df píše:Uloha 6 cast druha - uvedte odhady parametru tohoto modelu a jejich smerodatne odchylky ... to je v prvnim a druhem sloupci summary (lm (..)) v Coefficients (tj Estimate a Std. Error)?
Si to preloz z anglictiny a hned to bude videt :P.
Ne, nevim.
Ano, Deviation neni Error, to je sice hezky,
ale furt nevim, kde mam vzit nejaky odhady parametru a jejich smerodatne odchylky :(
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Tuetschek »

df píše:Ne, nevim.
Ano, Deviation neni Error, to je sice hezky,
ale furt nevim, kde mam vzit nejaky odhady parametru a jejich smerodatne odchylky :(
Aha tak promin, ja to asi prekladal moc volne :D ... melo by to byt presne to, co potrebujes ;).
Plug 'n' Pray.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od df »

Tuetschek píše:
df píše:Ne, nevim.
Ano, Deviation neni Error, to je sice hezky,
ale furt nevim, kde mam vzit nejaky odhady parametru a jejich smerodatne odchylky :(
Aha tak promin, ja to asi prekladal moc volne :D ... melo by to byt presne to, co potrebujes ;).
Ah :) diky. Je trosku tezky se orientovat v ty statisticky anglictine, kdyz to clovek vidi poprve.
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od df »

Dalsi dotaz mam k uloze 9, takze kdybyste nekdo tusil o co jde, pls help.

kdyz si dam plot na model tak vidim vyznacena residua (ale jsou studentizovana ?)
rstudent mi vyda vektor cislicek, kde absolutni hodnota u tech vyznacenych residui v plotu je skutecne jaksi mimoradna oproti zbytku
ale kdyz si dam influence.measures na ten model tak mi to oznaci jen jedno pozorovani a to uplne jine nez ta tri predtim ...
takze vubec nevim co tim je mysleno nebo co s tim
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od df »

navic se zda, ze plot pracuje se standardizovanymi, nikoliv studentizovanymi rezidui, takze je asi nepouzitelny pro reseni ulohy 9

a v tej uloze 10, tam hodim t.test na rstudent(model) a pak kouknu, ktery residua nejsou v konfidencnim intervalu?
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od Tuetschek »

df píše:...
Mnoo, ja treba jsem si u tehle dvou bodu udelal takovy hoodne volny preklad zadani a podle toho resil:
9. Najdete "podezrela" pozorovani (a o studentizovanosti pomlcte :D)
10. Zjistete t-testem proti studentizovanym reziduim, zda nalezena podezrela pozorovani jsou odlehla
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
JJ
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 99
Registrován: 28. 1. 2005 14:03
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zápočtová úloha - Co s tím?

Příspěvek od JJ »

Snazim se udelat zapoctovou ulohu a mam par nejasnosti, ktere mi doufam pomuzete objasnit :)

1) Uloha 9,10 - co mam povazovat za odlehla pozorovani? Mel jsem za to, ze kdyz si udelam studentizovane (pripadne standardizovane) tak odlehla jsou ty, ktera jsou mimo interval (-3;3), ale zadna takova nemam :( Takze jedine co me napada je vzit ty co mi oznaci plot(model), ale to nevim cim to oduvodnim (nejak netusim k cemu mi tu je t-test)

2) Vsechny ty ulohy typu graficky overte... si nejsem jistej podle ceho bych to mel overit. Vysledky co mi vychazeji nevypadaji jako primka, ale je mi jasny, ze pokud to nebude 100% zavislost tak to nikdy jako primka vypadat nebude. Takze jak poznam tu hranici kdy je to ok a kdy ne?
Odpovědět

Zpět na „MAI061 Metody matematické statistiky“