Technologie vývoje webových aplikací

Seminář volně navazující na přednášku SWI096 Internet. Seznámení s pokročilejšími postupy a technologiemi pro tvorbu webu, převážně, ale ne však výhradně, klientské části.

Příspěvekod gofry » 8. 3. 2007 21:16

Dokončilo sa HTML, prebrali sa zhruba elementy img, object, script, potom rámy a formuláre, atribút accesskey a tiež padlo pár "reklamných" viet o Opere :-) (určite som na niečo zabudol)

Krátke referáty:
1. "Proč jsou rámy zlo"
2. accesskey a jeho implementácia v rôznych prehliadačoch - ktoré to z zvládajú a ako to zvládajú - tj. ako sa chovajú napr. vtedy, keď sa accesskey bije s nejakou skratkou prehliadača (trebárs ctrl+c, F1 a pod.), či prehliadač iba skočí na odkaz s nastaveným accesskey alebo rovno na neho aj prejde apod.
3. element object - ako je kde (ne)implementovaný, čo všetko sa do neho dá rozumne vložiť, čo sa stane keď ich bude veľa v sebe alebo bude v sebe zahniezdených viac objektov atď

Veľký referát:
protokol http (nie opísať z rfc ;-)) - ako sa chovajú formuláre, ktoré data sa odosielajú, ako sa chová get a post, ako sa riešia napr. problémy s kódovaním (tj. stránku máš v iso-8859-1 ale do formulára zadáš znaky z iso-8859-2 alebo unicode)
Uživatelský avatar
gofry
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 49
Registrován: 13. 1. 2006 23:41

Předchozí

Zpět na SWI117 Technologie vývoje webových aplikací

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron