Zkouška 27.5.2008

Přednáška podává přehled o technikách programování s omezujícími podmínkami. Zaměřena je na algoritmy splňování podmínek a na problematiku řešení příliš omezených systémů podmínek. Zabývá se také praktickým využitím omezujících podmínek při řešení reálných problémů.

Zkouška 27.5.2008

Příspěvekod Tajro » 27. 5. 2008 11:40

Ahoj, byl jsem 27. května 2008 na zkoušce, byla to klasicky společná ZK pro Automaty a gramatiky a omezující podmínky..
Co se PsOP týká, každý dostal jedno téma. Témat je asi 12, zhruba stejně jako přednášek a každé se obvykle týká právě jedné přednášky.
Dostal jsem přednášku číslo 8 (myslím).. Prostě CSOP, PSCP, Valued CSP problémy a další.. moc jsem to neznal, i když o těchhle jsem toho řekl dost..
Navíc jsem popsal metodu Branch and Bound, kde jsem neznal variantu s půlením intervalů, a pak jsem řekl něco o hierarchii podmínek.. jednal jsem s panem Bartákem narovinu a tak když přišla řada na další věci z této přednášky, pochlubil jsem se, že to není mé oblíbené téma a tak důkladně ho nastudované nemám.. Dohodli jsme se tedy rovnou na dvojce, za kterou jsem byl za daných okolností rád.. Škoda, že jsem nevyfasoval nějakou dřívější přednášku, mohl jsem mít možná za jedna.. Z ostatních zadání jsem si povšimnul jen asi dvou hranových konzistencí a jedné konzistence po cestě, kde týpka dost dusil.. (ale on neznal ani definici PC, tak ho asi dusit musel).. tak hodně zdaru, kdo tam půjdete.. Barták se v tom dost šťourá, ale jen proto, že se vám snaží dát co nejlepší známku.. na trojku toho snad nechce nějak extra moc.. hlavní je mít tam vždy definice, aspoň jeden algoritmus (popsaný slovy) a rozumět, k čemu ta daná věc vlastně je..
Uživatelský avatar
Tajro
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 28
Registrován: 14. 2. 2006 08:23
Bydliště: Praha, Morava

Re: Zkouška 27.5.2008

Příspěvekod snail » 28. 5. 2008 09:01

Ja jsem dostal konzistencni techniky, s tim, ze se mam detailneji zamerit na ty pozdejsi metody.
Sepsal jsem mu veskery definice od NC, pres AC, PC, DAC, DPC, RPC, k-konz., (i,j)-konz, strong k-konz., strong (i,j)-konz,
inverzni konz., NIC, bodovou konz., GAC, az po okrajovou konz. A pak jeste ruzny vztahy mezi nima. Par chybek se mi tam vyskytlo. Pak se mnou jeste rozebiral ruzny vztahy...jako k-konz vs. strong k-konz, PC vs. k-konz a podobne.
V tom jsem se kapanek motal, ale jinak mi dal s poradne odrenyma usima za 1.
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
 
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 21:31
Typ studia: Informatika Mgr.


Zpět na OPT042 Programování s omezujícími podmínkami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník