zkouska 29.5.2007

Přednáška podává přehled o technikách programování s omezujícími podmínkami. Zaměřena je na algoritmy splňování podmínek a na problematiku řešení příliš omezených systémů podmínek. Zabývá se také praktickým využitím omezujících podmínek při řešení reálných problémů.
el enfant
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 38
Registrován: 31. 1. 2006 17:14
Typ studia: Informatika Bc.

zkouska 29.5.2007

Příspěvek od el enfant »

Otazka: hranova konzistence - povidani co a k cemu to je, srovnani algoritmu AC-X, pripadne DAC. Napsal jsem 3A4, ale pak jsem se zasekl na dotazu, mam-li poradi promennych a vim, ze je z obou stran DAC, tak je AC? Z definice je jasne, ze ano, ale ja tam do toho porad motal propagaci, ktera s definici vubec nesouvisi. Pak jsem jeste dostal ukazat nejaky problem, ktery prestoze se udela DAC jednim smerem a pak druhym, tak neni AC. Na tom jsem se teda taky ostudne zasekl.. Ale Bartak je hodnej, takze ok, jinak jsem vsechno umel, pripadne jsem byl optan a doplnil jsem.
Borek

Re: zkouska 29.5.2007

Příspěvek od Borek »

Cau,
jenom jedna otazecka prosim ke vztahu AC a DAC....

Na slidech je opravdu napsano: CSP je hranove konzistentni, jestlize pro dane usporadani promennych je smerove hranove konzistentni v obou smerech.

A pak nasleduje priklad, kde se ukaze, ze pokud pouziji z obou stran DAC, tak mi to nemusi dat AC.... :roll:

Kdyz to clovek vidi poprve, tak by zdalo, ze ten priklad vyvraci to prvni tvrzeni!! Muze mi pls nekdo prozradit, v cem je hacek..

diky
Uživatelský avatar
twoflower
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 445
Registrován: 22. 9. 2004 21:07
Typ studia: Informatika Ph.D.
Kontaktovat uživatele:

Re: zkouska 29.5.2007

Příspěvek od twoflower »

Druhy pruchod ti muze porusit DAC v tom prvnim usporadani.
Odpovědět

Zpět na „OPT042 Programování s omezujícími podmínkami“