Zkouška 14. 1. 2020 - Barták

Přednáška podává přehled o technikách programování s omezujícími podmínkami. Zaměřena je na algoritmy splňování podmínek a na problematiku řešení příliš omezených systémů podmínek. Zabývá se také praktickým využitím omezujících podmínek při řešení reálných problémů.

Zkouška 14. 1. 2020 - Barták

Příspěvekod Kalthar » 15. 1. 2020 06:59

Dostal jsem srovnání Backtracking technik. Základní vlastnosti backtrackingu, nevýhody, porovnání Backtrackingu (BT), Backjumpingu (BJ), Dynamical Backtrackingu (DB) a Backmarkingu (BM).

Popsal jsem základní princip na kterém funguje BT v CSP, popsal jeho nevýhody (thrashing, reexplorace stavů, opakování testů podmínek). Potom jsem popsal jak funguje BJ, jeho grafovou verzi a Gaschnig verzi (tady jsem si nemohl vzpomenout na jmeno, nevadilo to) a naznačil, že to lze kombinovat do Conflict-Driven BJ. Potom jsem popsal DB (u toho doporučuju kreslit obrázky - nemohl jsem si teda vzpomenout na verzi ze slidů ale lze jednoduše vymyslet svůj příklad :). Nakonec jsem popsal BM, nezapomeňte zdůraznit, co je potřeba kdy testovat.

Testový papír sem popsal z obou stran a stačilo to, nemusel jsem ani odpovídat na žádné doplňující otázky. Odcházel jsem za 1. Příprava mi zabrala 2 dny, ale byl jsem celkem aktivní v rámci semestru. Hodně štěstí :)
Kalthar
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 10. 2014 09:28
Typ studia: Informatika Mgr.
Login do SIS: 72501113

Zpět na OPT042 Programování s omezujícími podmínkami

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron