Zkouška 14. 1. 2020 - Barták

Přednáška podává přehled o technikách programování s omezujícími podmínkami. Zaměřena je na algoritmy splňování podmínek a na problematiku řešení příliš omezených systémů podmínek. Zabývá se také praktickým využitím omezujících podmínek při řešení reálných problémů.
Kalthar
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 5. 10. 2014 10:28
Typ studia: Informatika Mgr.

Zkouška 14. 1. 2020 - Barták

Příspěvek od Kalthar »

Dostal jsem srovnání Backtracking technik. Základní vlastnosti backtrackingu, nevýhody, porovnání Backtrackingu (BT), Backjumpingu (BJ), Dynamical Backtrackingu (DB) a Backmarkingu (BM).

Popsal jsem základní princip na kterém funguje BT v CSP, popsal jeho nevýhody (thrashing, reexplorace stavů, opakování testů podmínek). Potom jsem popsal jak funguje BJ, jeho grafovou verzi a Gaschnig verzi (tady jsem si nemohl vzpomenout na jmeno, nevadilo to) a naznačil, že to lze kombinovat do Conflict-Driven BJ. Potom jsem popsal DB (u toho doporučuju kreslit obrázky - nemohl jsem si teda vzpomenout na verzi ze slidů ale lze jednoduše vymyslet svůj příklad :). Nakonec jsem popsal BM, nezapomeňte zdůraznit, co je potřeba kdy testovat.

Testový papír sem popsal z obou stran a stačilo to, nemusel jsem ani odpovídat na žádné doplňující otázky. Odcházel jsem za 1. Příprava mi zabrala 2 dny, ale byl jsem celkem aktivní v rámci semestru. Hodně štěstí :)
Odpovědět

Zpět na „OPT042 Programování s omezujícími podmínkami“