Seznam často se opakujících otázek

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Seznam často se opakujících otázek

Příspěvek od tikiri »

Ahoj,
třeba někomu z vás pomůže tento seznam často se opakujících otázek u zkoušky. Vznikl jako "sběr" všech minulých zadání, co jsem tady našla na fóru, trošku jsem to utřídila a napsala k tomu pár poznámek. Asi by to už zase chtělo zaktualizovat. :wink:

Tipy na zkoušku:
Profesor Pultr je hodný zkoušející, který má rád, když studenti umí - pokud neumí, snaží se poradit.
Nedoporučuji nikomu přiznat, že vám stačí za tři a ani se nesnažte mlžit, že jste se "tak nějak" ty důkazy učil - někoho tam kvůli tomu pokáral, že nemá lhát sám sobě. :) Lepší je říct, že jste se učil všechno - to, že si pak nevzpomenete, je jiná věc.
Hodně se také opakují stále stejné věci (viz. seznam otázek, který přikládám), tak se je snažte naučit. Neznamená to ale, že Vám profesor nemůže dát jinou otázku, zaslechla jsem minimálně 3 věty, o nichž jsem vůbec netušila, které to jsou. :)
Pan Pultr má také ve zvyku brát studenty hned, jak přijdou - tzn. třeba už 20 minut před zkouškou. Ti z vás, kteří tedy dorazí na čas nebo pozdě, tam jsou ke konci už téměř sami a pan profesor dost stojí za zády a mnohdy Vás ani nenechá dopsat. Koho to tedy znervózňuje, doporučuji přijít lehce dříve.

Hodně štěstí!
Přílohy
seznam_otazek_zpracovane.pdf
(45.48 KiB) Staženo 576 x
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
sine
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 15. 2. 2010 15:32
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Seznam často se opakujících otázek

Příspěvek od sine »

výborne, ďakujem, toto je celkom motivujúce k učeniu! :)
Návštěvník

Re: Seznam často se opakujících otázek

Příspěvek od Návštěvník »

tikiri píše:Nedoporučuji nikomu přiznat, že vám stačí za tři
Na druhou stranu pokud už vám Pultr trojku nabídne (a pokud vám stačí), tak berte -- z dobrovolného boje o dvojku se snadno může stát boj "o život", jako se to dneska stalo mně po tom, co jsem na dvojku dostal vše co vím o souvislosti, kterou jsem při učení sprostě přeskočil. I bez definice mě ale nechal bojovat dál, ovšem další "podpásovkou": Heine-Borelova věta. Naštěstí na obhájení trojky stačila formulace.

Docela mě překvapilo, jak dlouho Pultr nechává bojovat studenty mezi 3-4, dál a dál zadává otázky, i když k nim student nenapíše skoro nic. Ale náhradní otázky bývají záludnější -- často úzce souvisí s nezodpovězeným tématem a leckdy nejde o "tuctovky" co padají pořád dokola -- a pohár trpělivosti přecejen jednou přeteče...
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“