Zkouška 2.6.2010

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.
Uživatelský avatar
tikiri
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 17. 1. 2008 10:06
Typ studia: Informatika Bc.

Zkouška 2.6.2010

Příspěvek od tikiri »

Zkouška probíhala klasicky. Moje otázky byly
  • Svazy jako algebry - jako podúkol jsem měla dokázat větu 2.7/str. 51
    Dokázat, že v Hausdorffově prostoru X je každá kompaktní podmnožina uzavřená (6.6/str. 113)
    Galoisova ajunkce
Jedničkáře pan profesor chválil a zajímal se o jejich studijní budoucnost, horším studentům promlouval do duší. Já jsem si za svůj nadšený výraz za dvojku vysloužila pokárání, že bych měla být víc ambiciózní a že to je pro něj (i pro mě) zklamání. :D

Btw. Tu dvojku mám proto, že jsem nevěděla dokázat větu v první otázce.

Hodně štěstí u zkoušky. :wink:
Here's a llama, there's a llama, and another little llama, fuzzy llama, funny llama, llama, llama, DUCK. :)
Fida

Re: Zkouška 2.6.2010

Příspěvek od Fida »

moje otazky:
kongruence - stacily jen zneni vet, definice a prihodil jsem obrazek
adjunkce - ani jsem nestacil vse dopsat
pak se me ptal, jestli by mi nevadila existence volnych algeber. Nevadila (doporucuju se podivat na obrazek od Tutcheka, ktery to hodne vysvetluje) - ani me nenechal to dopsat
posledni jsem mel dokazat, ze v Haus. je kazdy kompaktni podprostor uzavreny - ani me to nenechal dopsat
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“