[solved] definice typu

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

[solved] definice typu

Příspěvek od Him »

Na str. 20 skript je definice "typu" jakozto: soubor \Delta = (\Delta_t)_{t \in T}
Dále je tam napsáno, že \Delta_t jsou množiny. Nikde se však již neříká, co v těch množinách je.

Proto moc nerozumím na str. 22 části definice podobjektu a to: R_{Y,t} = \{\xi: \Delta_t \rightarrow Y | j\ksi \in R_T\}

Nevěděl by někdo? Díky
Naposledy upravil(a) Him dne 6. 9. 2009 10:37, celkem upraveno 2 x.
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: definice typu

Příspěvek od Osiris »

To je abstraktní algebra. Představ si, že T je seznam operací (+,-, krát, děleno, cokoliv tě napadne) přičemž operací může být nekonečně mnoho. Jednotlivé \Delta_t pak reprezentují aritu operace.
Osiris
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Re: definice typu

Příspěvek od Him »

aha, díky, už jsem pochopil
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“