Matematicke struktury

Struktury, s nimiž se studenti již setkali (relace, algebraické struktury, struktury spojitosti); specifické vlastnosti, srovnání. Různé konstrukce (podobjekty, ekvivalence a kongruence, součiny, sumy a pod.) a jejich společné rysy. Zvláštní pozornost bude věnována částečným uspořádáním, a to jak obecným záležitostem, tak i aspektům speciálního významu pro informatiku. Některá základní fakta teorie kategorií.

Na cviceni z matematickych struktur

Můžete vybrat 1 možnost

 
 
Zobrazit výsledky

Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Příspěvek od Lada »

hippies píše:nevim, co se vam na stylu dohadovani nelibilo.. hlasovalo se, a vzali se dva terminy, ktere znamenaji nejmensi zlo, .. navic kdyz se hlasovalo ktery vyhovuje komu, tak pulka byla pro pondeli vecer, druha pro tu stredu, takze to vypada, ze nakonec muze chodit kazdy, ale ta lenost, co?
No myslim ze se nehlasovalo komu to vyhovuje, ale kdo nemuze dany termin - coz je pravda ze oba terminy "muzu" (jedim se vratim domu v 11 vecer a druhym stravim v autobusu o polovinu vic casu nez na hodine) takze ano, muzu, ale ne nevyhovuje mi to :wink:
Docela zajimave by bylo se zeptat kdo by rad chodil "nekdy" na cvika, oba terminy "muze", ale je jimi natolik znechucen, ze chodit nebude

Ale je fakt ze je to otazka priorit - me se kvuli 5 predmetum jezdit 4 dny v tydnu do skoly nechce:)

Co se me tyka tak jsem pro utery 10:40...
Hail to you, champion:o)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Lada píše:Docela zajimave by bylo se zeptat kdo by rad chodil "nekdy" na cvika, oba terminy "muze", ale je jimi natolik znechucen, ze chodit nebude
Count me in ... nebo teda jestli to bude povinny tak se asi premuzu -- co mi minule trochu dostalo, bylo: "A dukaz uvidite na cvicenich." Doufam ze to nebude zavedena praxe.
Plug 'n' Pray.
gris
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 43
Registrován: 31. 10. 2004 20:31

Příspěvek od gris »

Tuetschek píše:
Lada píše:Docela zajimave by bylo se zeptat kdo by rad chodil "nekdy" na cvika, oba terminy "muze", ale je jimi natolik znechucen, ze chodit nebude
Count me in ... nebo teda jestli to bude povinny tak se asi premuzu -- co mi minule trochu dostalo, bylo: "A dukaz uvidite na cvicenich." Doufam ze to nebude zavedena praxe.
Mozna se to letos zmeni, ale kdyz jsem loni chodila ja, tak cviceni byla v podstate pokracovani prednasky, akorat udelal sem tam nejaky priklad navic.
jipi
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 27. 10. 2004 22:41

Příspěvek od jipi »

hippies píše:nevim, co se vam na stylu dohadovani nelibilo.. hlasovalo se, a vzali se dva terminy, ktere znamenaji nejmensi zlo, .. navic kdyz se hlasovalo ktery vyhovuje komu, tak pulka byla pro pondeli vecer, druha pro tu stredu, takze to vypada, ze nakonec muze chodit kazdy, ale ta lenost, co?

Mozna stoji za zvazeni, jestli, kdyz je ta nechut takova, si MS vubec zapisovat.

Jinak ja mam 4 predmety a vsechny 4 od 9 rano, tj. 4 dny tydne:(, ale je to o prioritach, neznamena to prece zabity den
Sorry, ale reci o lenosti jsou prachsprosty kecy. A to, ze je to o priorotach je snad jasne. Ale kdyz to vezmu trochu s nadsazkou, tak je rozvrh uplne zbytecny. Vsechny prednasky i cviceni budou treba ve stredu 17.20 a kazdy si vybere tu svou prioritu a na to bude chodit. A je otazka priorit, jestli zbytek casu obetuje, aby si doplnil ostatni predmety. Nebo prednasky zrusime uplne a at si to vsichni nastudujou sami. Prehanim, ale nic to nemeni na tom, ze by mela byt snaha, aby to co nejvic vyhovovalo.

A proc jsou pro me cviceni v 19.00 spatne?
1) V pondeli v 19. 00 mam neco jineho, co presunout nemuzu, samozrejme ze je to otazka priorit a ja to zrusim, ale pekne me to ....
2) Jet do skoly na sedmou hodinu vecerni je ........ . Pochybuju, ze nejaka velka cast studentstva je v pondeli v 19.00 ve skole takze, hodina cesty do skoly, hodina ze skoly, v pul desate vecer jsem doma jako na koni. Prijit ze skoly domu ve 21.30 ? Je to jeste normalni ? Samozrejma odpoved zni: je to otazka priorit. (A to jsem na tom jeste nejspis docela dobre, nepochybne se najdou taci, kteri to pred desatou domu nestihnou.)
3) Mel jste nekdy nejakou skolu v sedm vecer? Ja jo. A asi jsem HROZNE MOC LINEJ, ale po pravde receno, byl jsem dost unavenej a myslim, ze bych si z toho odnesl daleko vic, kdyby to bylo nekdy o trochu drive. V sedm vecer proste muj mozek uz moc produktivne nepracuje.

Uznavam, ze jsem linej a mam naprosto spatne nastavene sve zivotni priority. Ale ani tvuj podnetny prispevek me nepresvedcil o tom, ze pondeli 19.00 byla ta spravna volba. A proto doufam, ze ty cvika budou i ve stredu, jinak se obavam, ze si tam v pondeli prijdu zdrimnout s Vami.
Uživatelský avatar
sulthan
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 184
Registrován: 17. 10. 2006 20:08
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 9, Prosek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sulthan »

Naprostou souhlasim s poslednim prispevkem. Jezdit do skoly kvuli jedne prednasce je opravdu ztrata casu, protoze ty 2 hodiny na cestu tam a zpatky se proste nevyplati. Tohle neni o lenosti, nybrz o rozumnem vyuzivani casu.
Take se nedivim lidem, kterym se moc nechce vstavat na prednasky od 9h. Kdyz totiz vstanu v 7:30, tak nejpozdeji za 7-8hodin zacne pozornost velmi silne upadat a na prednaskach od 14:00, 15:40, pripadne od 17:20 se uz naprosto nedokazu soustredit.
Kdyz vim, ze vetsinu prednasek mam odpoledne a chci dodrzovat pevny denni rezim, tak se rannim prednaskam pochopitelne vyhybam.
If you can't have what you want, want what you have.
Uživatelský avatar
Vlk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 17. 5. 2006 12:28

Příspěvek od Vlk »

Můj spolužák ze základky chodil minulý semestr do školy (nebyl to matfyz) i v sobotu, protože se nenašel jiný termín a jeho to zajímalo.

Chtít hledat termín je pěkné, ale to už podle mne proběhlo (ve sto lidech se kompromisy hledaji těžko). Myslím, že prof. Pultr má také svou práci a nebude chtít být neustále ve škole a pořádat patery cvika (které jsou, podle příspěvku uvedeného výše, pokračováním přednášky).

Mimochodem, ne že by se mi termín úplně líbil, ale alespoň se mi nekryje s jinou výukou (což u zhruba poloviny navrhovaných termínů platilo).
Maca
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 16
Registrován: 4. 10. 2005 20:01

Příspěvek od Maca »

Vim, ze bych to mel vedet, ale je cviceni uz dneska a jestli ano, tak kde?

Diky vsem, kteri v utery rano nechodi do prace :wink:
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

Maca píše:Vim, ze bych to mel vedet, ale je cviceni uz dneska a jestli ano, tak kde?

Diky vsem, kteri v utery rano nechodi do prace :wink:
Pokud vim tak by melo byt uz dneska, rikal nam ze ucebna bude vypsana v SISu a tam je S9, takze asi v S9.
Plug 'n' Pray.
David
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 80
Registrován: 7. 11. 2004 18:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David »

Můj spolužák ze základky chodil minulý semestr do školy (nebyl to matfyz) i v sobotu, protože se nenašel jiný termín a jeho to zajímalo.
V sobotu v 19:00? :twisted:

Nechci tady nejak nadavat atd., ja v 19:00 nastesti nic nemam, bydlim 30 minut od MS... Ale tech sedm vecer urcite neni idealni (jipi to napsal vystizne...) a podle meho to slo vyresit i lepe.
Napriklad kdyz by se do rozvrhu dal nejaky rozumnejsi termin uz pred zacatkem semestru...
No, snad aspon bude cviceni i ve stredu...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Vlk píše:Můj spolužák ze základky chodil minulý semestr do školy (nebyl to matfyz) i v sobotu, protože se nenašel jiný termín a jeho to zajímalo.

Chtít hledat termín je pěkné, ale to už podle mne proběhlo (ve sto lidech se kompromisy hledaji těžko). Myslím, že prof. Pultr má také svou práci a nebude chtít být neustále ve škole a pořádat patery cvika (které jsou, podle příspěvku uvedeného výše, pokračováním přednášky).

Mimochodem, ne že by se mi termín úplně líbil, ale alespoň se mi nekryje s jinou výukou (což u zhruba poloviny navrhovaných termínů platilo).
Presne to jsem se snazil rict:)
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

David píše:Nechci tady nejak nadavat atd., ja v 19:00 nastesti nic nemam, bydlim 30 minut od MS... Ale tech sedm vecer urcite neni idealni (jipi to napsal vystizne...) a podle meho to slo vyresit i lepe.
Napriklad kdyz by se do rozvrhu dal nejaky rozumnejsi termin uz pred zacatkem semestru...
No, snad aspon bude cviceni i ve stredu...
Presne ... vetsina "masovejch" predmetu ma vypsanej rozvrh celej uz predem tak nevim proc zrovna tohle je vyjimka.
Plug 'n' Pray.
Uživatelský avatar
tutchek
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: 21. 9. 2004 00:40
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha, Bohnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tutchek »

To cviceni je prednaska.. pochybuju o druhem cviku...
exAdmin. Magistr přes umělou inteligenci. Právník přes daně.
Uživatelský avatar
Tuetschek
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 657
Registrován: 15. 6. 2005 13:54
Typ studia: Nestuduji ale učím na MFF
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tuetschek »

tutchek píše:To cviceni je prednaska.. pochybuju o druhem cviku...
A jeste k tomu nezopakovatelna nereprodukovatelna prednaska :D :( ... taky se obavam ze druhe nebude.
Plug 'n' Pray.
Odpovědět

Zpět na „MAI064 Matematické struktury“