Zapocet

Cílem kurzu je seznámit posluchače se základy správy operačních systémů Microsoft Windows tak, aby byli schopni pro konkrétní případ nalézt správnou volbu systému, navrhnout odpovídající síťové řešení a toto řešení zavést a udržovat. Kapacita cvičení (tj i možnosti získat zápočet) bude z technických důvodů omezena.
Him
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 400
Registrován: 25. 1. 2008 19:59
Typ studia: Informatika Bc.

Zapocet

Příspěvek od Him »

Nechtel by se nekdo, kdo jiz ziskal zapocet podelit o zkusenosti, jak to probiha tento semestr?

Diky!
Pracoval jsem na poměrně hodně materiálech pro různé předměty. Pokud Ti něco z toho ušetřilo čas, vyjádři svůj dík v podobě pár satoshi: 1H5JPTrsXie7epAQXbXhMjdgwyLbJ5NHBW ;)
Jookyn
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 115
Registrován: 13. 9. 2008 21:42
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Zapocet

Příspěvek od Jookyn »

Byl jsem dneska odevzávat a docela v pohodě mi to prošlo, ikdyž jsem měl docela obavy (pár věcí mi nefungovalo).

Na začátku cvičení se p. Grafnetter ptal co se nám podařilo a s čím byly problémy (hlásili jsme se, komu funguje tohle a komu ne) a říkali jsme si v čem byl většinou problém, pak povídal o dalších věcech až najednou měl nějak málo času, že to začal kontrolovat dost rychle (zatímco ty co šli první mi přišlo že kontroloval důkladněji).

Na začátku jsem mu ukázal script na mapování síťových disků a script v powershellu na posílání e-mailů (to byl spíš bonus, když to někdo mít nebude, nic se neděje), pak už si vzal myš on a proklikal server managera, koukal hodně na group policy (hlavně konfigurace firewallu, pak třeba i na instalaci VMware tools atd), vytknul mi, že mam GPO's přiřazený k doméně a ne k organizační jednotce, pak koukal, jestli je deploynutá tiskárna, koukal jak mam nastavený DNS, jestli mam reverzní lookup zóny, možná ještě něco, ale ne nic zásadního. Vůbec u mě nekoukal na ostatní servery, všechno tohle dělal na Áčku. Pak se jen zeptal jestli jsem si udělal test, co je v Moodle, kouknul se na docházku a už si bral index.
Odpovědět

Zpět na „SWI099 Administrace Systemu Windows“