Zkouska 23.1.2014 - 13.00

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Uživatelský avatar
Donarus
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 30. 9. 2007 12:40
Typ studia: Informatika Mgr.

Zkouska 23.1.2014 - 13.00

Příspěvek od Donarus »

Dnes probehl dalsi vypal - pro me nastesti uspesny ...

Ja jsem dostal rozhodovaci stromy .
* zacal jsem tim, ze jsem popsal motivaci - tj popsal jsem problem trideni, ze existuje n! ruznych permutaci n-prvkove mnoziny
* napsal jsem jaks taks definici - nejakou foramalni jsem si nepamatoval (obecne vidim nulovy duvod pamatovat si formalismy v nejakem presnem tvaru, jak je po nas castokrat vyzadovano. Pokud to clovek chape a dokaze nejak srozumitelne popsat, tak je to lepsi, nez kdyz ma nadrcenou definici a nevi o cem mluvi), tak jsem to napsal vlastnimi slovy. Evidentne v tom problem nebyl. (Pokud to nedefinujete formalne, je treba si dat bacha, ze to, ze rozhodovaci strom musi mit alespon >= n listu odpovidajici jednotlivym permutacim neni podminka dostacujici, ale pouze nutna. Je potreba jeste doplnit, ze kazda permutace se muzi vyskytnout alespon v jednom listu.)
* nakreslil jsem priklad rozhodovaciho stromu, popsal co jsou nedostupne listy,
* napsal jsem, jak se da urcit pocet porovnani v nejhorsim a prumernem pripade .. nijak formalne - jen slovne - dukaz jsem si teda nevzpomenul :(
---
* Pan Koubek me trochu zarazil tim, ze mi polozil fakt primocarou otazku a to cca: "proc ma koren ve vami nakreslene ukazce rozh. stromu label a1 > a2" .. Otazka je jednoducha a odpoved take - proste proto, ze to je to prvni porovnani provedene algoritmem XYZ.... tecka .. zadne slozitosti ... ja v tom hledal buhvi co asi 10 minut a on chtel slyset toto :) - tim me teda hodne rozhodil, protoze jsem si myslel, ze je to jasne z meho popisu - dle jeho slov to take v mem popisu bylo, evidentne jen chtel vedet, jestli jsem vedel co jsem nakreslil nebo to jen nakreslil zpameti.. ...
* dal me upozornil, ze jsem spatne napsal, co se rozhodovacimi stromy da dokazat - neni to slozitost algoritmu, ale pocty porovnani!! - na to je treba dat bacha - slozitost algoritmu muze byt uplne jina...
* Predne je treba rici, ze pan Koubek po me nevyzadoval zadne dokazovani - to jsem fakt rad, protoze nemam problem s tim to pochopit, ale mam problem s tema ruznejma trikama a obezlickama, jak na to prijit - ty si proste napamatuju
* ohodnotil me za tri, takze nakonec jsem fakt rad

POSLEDNI ZKOUSKA NA nMgr. MFF ZA MNOU ;-)


Jinak moje doba uceni:

minuly rok cca 40 hodin a nedal jsem to... Tento rok

sobota: 14.00-04.00 (12)
nedele: 16.00-04.00 (12)
pondeli: 12.00-18.00, 24.00-04.00 (10)
utery: 20-24.00 (4)
streda: 14.00-02.00 (12)
ctvrtek: 10.00-12.00 (2) a v 13.00 zkouska
vysledek 3

a stejne mi jeste par kapitol chybelo

suma sumarum: doporucuju tak 2 tydny pro celkem rozumne nauceni se...
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“