Nová wiki-skripta k Datovym strukturam

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Nová wiki-skripta k Datovym strukturam

Příspěvek od pasky »

Koubkova skripta byvaji casto tezce stravitelna a u nekterych partii to ani jinde nebyva lepsi, tak jsem pri uceni se na zkousku zacal pracovat na jakemsi analogu wiki-skript k Vycislitenosti; vysledek je na: http://wiki.matfyz.cz/wiki/TIN066_wiki-skripta

Krome stromu je vse pokryto alespon zakladnim zpusobem, snazil jsem se klast duraz spise na ideje a polopaticnost nez abych hned vse zasypal vzorecky, jako je to jinde - predpokladam, ze detailni postupy si ctenari dohledaji jinde a ti laskavi je nekam dopisou, aby byly a pritom neprekazely. Letos uz asi ne, ale snad to pristi rok lidem pomuze alespon pro ten zakladni prehled, od ktereho budou pak odbihat jinam. Tak ctete, opravujte chyby a hlavne doplnujte! :)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
rur@seznam.cz

Re: Nová wiki-skripta k Datovym strukturam

Příspěvek od rur@seznam.cz »

Že pěkně děkuju! :-)
Je to o poznání stravitelnější než jiné materiály, co jsem potkal. Spousta tam toho chybí a jsou tam sem tam chyby (částečně se s tím teď snažím pomoct), ale jako úvod do úvodu je to fajn, člověk se z toho především dozví, „vo co k**** de“, a jak přesně to je už si najde jinde :-)
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“