Zkouška 8.2.

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Dzoudy

Zkouška 8.2.

Příspěvek od Dzoudy »

Tak dneska bylo asi 20 lidí. Otázky byly hodně do široka:
leccos o hašování - délky řetězců u separovaných, konstrukce u perfektního hašování, externí hašování
hledání k-tého nejmenšího
hledání v uspořádaném poli
haldy - leftist, fibonacciho (ňam, to jsem dostal já :-) )
i takové skvosty jako wordsort
jinak stromy - AVL, RB
někdo dostal quicksort
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Re: Zkouška 8.2.

Příspěvek od Lada »

urcite byly i a-b stromy, slysel jsem behem zkousky i neco o bucketsortu - ale to byla spis soucast neceho jineho:)

celkove zatim z mych 2 pokusu na zkousce empiricky zmereno ze kazdemu na zkousce da jinou otazku -> nenechte se ukolebat tim ze nejcasteji se pta jen na par otazek (spis jsou to jen ty, ktere clovek nejlip zna a proto si zapamatuje, ze na zkousce padly)

ja mel délky řetězců u separovaných hash.: ocekavane a ocekavane nejdelsi (kupodivu jsem vyplodil i cca pulku dukazu toho druheho, ale celkove po cca 3 a pul hodinach za 3)
rozhodne se vyplati aspon tusit jak do jednotlivych dukazu - jako obvykle je toho clovek schopny docela dost domyslet na zkousce, ale kdyz si nepamatuje co ma vyjit...:)

celkova uspesnost myslim docela velka, videl jsem 2 lidi vzdat (mozna jsem nekoho prehlidl), nevim o tom ze by nekoho vyhodil a odchazel jsem jako predposledni...

hodne stesti

PS: jo a vzkaz pro pristi generace (pronesl prof. Koubek behem zkousky: "me uz zacina otravovat, jak mi vsichni kresli rotace bez popsanych vrcholu" - tak bacha na to:))
Hail to you, champion:o)
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“