Co se letos probralo?

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Uživatelský avatar
Lada
Donátor
Donátor
Příspěvky: 165
Registrován: 9. 1. 2005 10:17
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Slaný / zácpa na Evropské

Co se letos probralo?

Příspěvek od Lada »

Zdarek,

je tu nekdo kdo chodil pravidelne na prednasky? Zajimalo by me co vsechno se letos probralo - jasne ze hashovani 100krat jinak, stromy, haldy, *sorty - ale spis ty ne uplne typicke veci (treba loni na zkousce me prekvapilo hledani k-teho prvku z n) tak jestli vite nekdo o tom, ze podobnych "prekvapeni" by mohlo byt vice:))

Dikes
Lada
Hail to you, champion:o)
macekt
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 11
Registrován: 5. 11. 2006 15:26

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od macekt »

Cau,

co se probralo netusim, na prednasky jsem nechodil, nicmene jsem letos u zkousky (cca 26.1.) dostal prave tebou zminovane hledani k-teho nejmensiho prvku. Takze zrovna tohle se letos urcite zkousi :)

Martin
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od pasky »

Mne by zajimalo vubec jestli je nejaky prehled, co se probralo, protoze treba informace na wiki a starsich skritech vypadaji byti neaktualni, treba na (a,b) stromy se podle fora vubec nepta...

Podle toho, co lide rikaji, ze dostali za otazky, je muj provizorni seznam:
* Stromy: RB stromy, AVL stromy, *NE* optimalni BVS, (a,b) stromy (krome A-sortu), trie, splay stromy
* Haldy: Fibonacciho, binomialni, leftist haldy, *NE* d-regularni
* Hashe: Perfektni hashovani, univerzalni hashovani, dvojite hashovani, *NE* jednoducha hashovani, separovane retezce, srustajici, ...
* Trideni: Quicksort, A-sort
* Hledani: Vyhledavani v usporadanem poli
*NE* dynamizace

Zapomnel jsem na neco duleziteho? Rovnou to hodim do wiki...

Nebot Koubkova skripta maji dost spatnou povest, mate tipy na neco, z ceho se to uci lepe? Koukal jsem na par zapisku a pouzitelne vypdaaji snad jen Vidner-Kotal skripta... Jen v nich je toho zase strasne moc navic a naopak chybi quicksort.
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Dr_Zlo

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od Dr_Zlo »

Letos mel kolega na zkousce i Rozhodovaci stromy.
hellboy
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 7
Registrován: 5. 6. 2008 20:43
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od hellboy »

No napriklad ty bin. a fib. haldy jsou v tex zapiskch ze slozitosti I, co tady koluji. jinak taky asi oprasim Cepkovy slidy z ADS1.
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od pasky »

Diky, pripsal jsem na wiki i rozhodovaci stromy a vlastne i to hledani k-teho nejmensiho prvku. ;-) Asi to dopadne tak, ze se budu ucit primarne z Vidner-Kotala (to je divne, rikat tomu tak, kdyz si s obema tykam ;) ) a zbytek doplnim z ADS1 apod.
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Uživatelský avatar
Stevko
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 17
Registrován: 31. 1. 2007 21:52
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: kolej

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od Stevko »

Na KTIML sú skriptíčka rozdelené na DS1 a DS2 a minulý rok to dosť presne sedelo. Nevidím dôvod, prečo by tento nemalo (učí to stále Koubek, nie?).
pasky
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 89
Registrován: 4. 1. 2005 22:57
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

Re: Co se letos probralo?

Příspěvek od pasky »

Po te, co jsem se tim trochu vic prohrabaval, Ti asi davam za pravdu, zda se, ze je tam vsechno, jen mozna jeste neco navic, na co pri zkouseni obvykle rec neprijde, ale tu pravdepodobnost samozrejme posoudit nedokazu. Tak snad ten seznam poslouzi nekomu alespon jako checklist, co jeste neumi. ;-)
Next lecture on time travel will be held on previous Monday.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“