[ZK] 27.3.2009

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
gASK
Admin(ka) level I
Příspěvky: 635
Registrován: 9. 6. 2005 12:33
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Konečně Vinohrady:)
Kontaktovat uživatele:

[ZK] 27.3.2009

Příspěvek od gASK »

Zdravím.

Jako tradičně, na zkoušku bylo přihlášeno dvacet, dostavilo se dvanáct a z toho minimálně 5, kteří tam ani zapsání nebyli :twisted:

Z těch dvanácti se pět odebralo dříve nebo později pryč bez úspěchu (zaslechl jsem konstrukci univerzálního systému a u těch ostatních nevím).

Otázky Koubek uvedl slovy "Je vás tu dnes málo, tak aspoň můžu vynechat těžké otázky.", což také podle odposlechu učinil. Těžké otázky (univerzální hešování) obdrželi až pozdě příchozí, kteří tak přišli jako poslední a odcházeli jako první :wink:. Otázky okolo mne obnášely klasiku: dvojíté hešování, quikcsort, (a,b)-stromy, červeno-černé stromy, fibonacciho haldy a další, které jsem neslyšel.

Já dostal externí hešování - napsal jsem motivaci, popsal jsem tam alogritmus, zmínil počty přístupů a uvedl příklady, Koubek si to pročetl, zeptal se na pár detailů, nepřesností a nejasností v textu, které jsem zodpověděl a poté položil otázku na využití paměti a velikost adresáře. K tomu jsem byl i po hodině přemýšlení schopen říct jen, že využítí je dobré a adresář velký, načež mne po děsivé chvilce přemýšlení uvedené větou "Co já s vámí udělám" ohodnotil za dva.

Takže konečně :twisted:

Hodně štestí všem, co to ještě nemají.
When life gives you crap, make crap golems.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“