predtermin 2008

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Zdravim, zajímalo by mě, jestli by byl stejně jako minulej rok zájem o předtermín z datovek ještě před vánoci?

Já bych teda rád něco měl hotový i před vánoci a datovky zněj jako ideální kandidát. Měl by teda případně ještě někdo zájem o termín v posledním prosincovym týdnu :?:
Aurë Entuluva!!
melda3
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 1. 2007 17:39

Re: predtermin 2008

Příspěvek od melda3 »

JJ, do toho bych sel.
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Tak dneska po přednášce mi pan Koubek řikal, že předtermín být může a že může přijít klidně i víc (hodně) lidí.
A nejpradvěpodobnější termín by byl středa 17. odpoledne, v sisu to ale vypsaný nebude.

Kvůli jednomu nebo dvěma studentům by to ale bylo divný, tak se ptal, jestli by šel ještě někdo kromě mě... :arrow: Šel by :?:
Aurë Entuluva!!
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Osiris »

Void píše:Tak dneska po přednášce mi pan Koubek řikal, že předtermín být může a že může přijít klidně i víc (hodně) lidí.
A nejpradvěpodobnější termín by byl středa 17. odpoledne, v sisu to ale vypsaný nebude.

Kvůli jednomu nebo dvěma studentům by to ale bylo divný, tak se ptal, jestli by šel ještě někdo kromě mě... :arrow: Šel by :?:
Uvažuji nad tím, že bych šel, kde by se konal ten předtermín?
Osiris
Uživatelský avatar
jaruch
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 376
Registrován: 5. 2. 2005 14:06
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: predtermin 2008

Příspěvek od jaruch »

No najvyssi cas zacat sa ucit...
Shit shit, who the fuck is shooting us?
I've got a universe to master...
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Osiris píše: Uvažuji nad tím, že bych šel, kde by se konal ten předtermín?
Předpokládám, že na malý straně, protože ten den je tam dopoledne poslední letošní přednáška, a protože tam vůbec sídlí informatici.
Aurë Entuluva!!
Osiris
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 403
Registrován: 11. 11. 2006 14:10
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Osiris »

Void píše:
Osiris píše: Uvažuji nad tím, že bych šel, kde by se konal ten předtermín?
Předpokládám, že na malý straně, protože ten den je tam dopoledne poslední letošní přednáška, a protože tam vůbec sídlí informatici.
Ano, to je jasné, myslel jsem tím místnost...
Osiris
Uživatelský avatar
lavor
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 121
Registrován: 1. 2. 2005 20:39
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: kolej 17.11., A1105
Kontaktovat uživatele:

Re: predtermin 2008

Příspěvek od lavor »

jaruch píše:No najvyssi cas zacat sa ucit...
Ako aj Jaro pise, ak chcete ist na predtermin 17-teho mali by Ste sa uz 2 dni ucit. Datovky nie su ziadna brnkacka, ktora sa da zvladnut za 3-4 dni (a dokonca este chodit aj do skoly). Je to ucenie na minimalne 7 dni, mozno kto chodil na prednasku tak cosi menej. Chcem vas varovat pred podcenenim tohto predmetu, aby ste nedopadli ako ja minuly rok. U Koubka som nam vybavil predtermin a nakoniec som sam na neho nesiel :twisted: .
Milujeme tých, čo nás odmietajú, odmietame tých, čo nás milujú.
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

@Osiris: Místnost ani přesný čas znám zatim není... Ale na místnosti imho vůbec nezáleží :)

@Lavor: Podle zdejších příspěvků to vypadá přesně tak. Naštěstí to od včerejška je přesně těch 7 dní.
Aurë Entuluva!!
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Tak předběžně je zkouška naplánovaná na 14:15 v pracovně pana Koubka. A může nás prej přijít víc... :P (jak zatim ale vidim mojí připravenost, tak budu rád, když se sám opovážim přijít :oops: )
Aurë Entuluva!!
Pz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 24. 1. 2006 12:20
Typ studia: Informatika Bc.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Pz »

Diky za info, bude to lehce vabank - doufam ze ta informace je nejakym zpusobem verohodna :)
Those who want, try to find the way. Those who do not want, try to find the reason.
studak

Re: predtermin 2008

Příspěvek od studak »

Void píše:Tak předběžně je zkouška naplánovaná na 14:15 v pracovně pana Koubka. A může nás prej přijít víc... :P (jak zatim ale vidim mojí připravenost, tak budu rád, když se sám opovážim přijít :oops: )
tak potom napis ako to dopadlo :)
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Ehm, tak sem se zrovna vratil ze zkousky. Nakonec nas tam bylo tusim 5? Ja prisel kapku driv, tak sem dostal zadani sam a vsichni ostatni prisli po me, takze presnej pocet nevim.

No kdyz uz sem dostaval zadani jako prvni, tak sem asi tradicne dostal hashovani... konkretne universalni hashovani :? Sice jsem podobnou zradu trochu cekal a neco sem umel, ale cim vic sem toho psal, tim min mi bylo vsechno jasny. U dukazu existence sem dokonce po chvili premysleni zacal skrtat to, co bylo dobre :( Nakonec sem sesmolil ten dukaz existence c-universalniho systemu (s Koubkovou vydatnou pomoci) + sem mel vysledek a cast odvozeni delky retezce. Rikal, ze mi da jeste cas na dodelani toho odvozeni, ze jinak mi bude muset dat trojku... takze nakonec za 3 a sem rad :D
btw: Zda se, ze ani na 2 by zbytek latky k uni. hashi asi nechtel.

Co sem slysel za dalsi zadani, tak to byly vsechno stromy: RB, (a,b), rozhodovaci. Posledni zadani nevim, mozna sme teda byli jen 4 :)
Aurë Entuluva!!
Pz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 24. 1. 2006 12:20
Typ studia: Informatika Bc.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Pz »

Tak predtermin prave probehl.

Otazky: borec predemnou (prisel jako prvni) schytal univerzalni hashovani (myslel jsem ze o tom neco vim, popsal tak dva tri papiry - respekt - ale nakonec za tri), my zbyli ctyri AVL, rozhodovaci stromy, leftist halda a ja jsem dostal pod stromecek RB stromy - troufnu si rict ze jsem nic neumel lip (coz nerika nic o tom, jak dobre jsem to skutecne umel).

Trochu jsem to tam pomotal, ale p. Koubek je - tak jak uz bylo asi 1000x receno - maximalne v pohode, furt se usmiva, a jde hlavne po principu co jak funguje. Nechava casu jak je treba (ja tam byl celkem hodinu a trikrat me nechal si neco rozmyslet jeste jednou). Nakonec jsme se dobrali, ceho bylo treba.

U RB jsem rekl:
Definice, insert + cely algoritmus, delete + cely algoritmus, jelikoz jsem to trosku motal ale nakonec domotal, tak se zeptal jeste na split a join. To byla improvizace, chybovost odpovedi asi 50% ale vzdycky jsem to nejak opravil, nakonec mi popral hezke svatky a napsal vyborne do indexu :)

Delka uceni: 2 dny (ja bych se ucil vic ale az v nedeli vecer jsem nasel tenhle thread - thx for that btw) :twisted: ...ano, je to malo, neda se to stihnout vsechno. Doporucuju tak 4 minimum.

...toz Vesele Vanoce
Those who want, try to find the way. Those who do not want, try to find the reason.
Uživatelský avatar
Void
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 54
Registrován: 17. 1. 2006 16:21
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: predtermin 2008

Příspěvek od Void »

Jo tak to nebyly (a,b), ale AVL :)

Na ty (a,b) sem asi prisel tak, ze mi Koubek po zkouseni rikal, ze tam je podle nej nejtezsi dukaz ze vsech otazek :shock:.
Aurë Entuluva!!
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“