[Zk] 19.6.2008

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
bajeluk
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 20. 8. 2007 16:49
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Reichenberg
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 19.6.2008

Příspěvek od bajeluk »

Cauves,

tak tentokrat byl myslim p. Koubek fakt v pohode. Co sem stacil postrehnout, tak myslim nikdo nedostal zadne hashovani, zdalo se mi, ze to byly v podstate jen ruzne stromy (i rozhodovaci) a sorteni. A taky se mi zdalo, ze vubec nikoho nevyhodil. Asi se mu nas zzlelelo, kdyz to byl patrne posledni letosni termin (ale treba jeste neco vypise, ja se ho neptal).

Jinac klasika, prihlasenych 15 lidi, a kdyz jsem tam prisel navic neprihlasenej, tak tam sedelo tech lidi jen 8... Ale nad tim lamentovat je asi zbytecne... a to, ze mnozstvi na uceni/precteni je mnohem vic nez se na prvni pohled zda, uz z prispevku vyplynulo mnohokrat.

A jeste poznamka k tomu, co se ucit: zda se, ze staci, kdyz budete vedet, jak ty algoritmy funguji a co delaji, formalni pseudokod potreba neni. Minimalne pokud to p. Koubek z vaseho popisu pochopi. A dukazy staci myslim taky jen hodne zhruba, dulezity je vedet rad, k cemu se ma dojit (log / log log / exp...) a z ceho se priblizne vychazi, ucit se strankovy dukazy je silenost a p. Koubek to myslim vi stejne jako my.

Tak asi tak. Zdar tem, koho to jeste ceka! b.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“