[Zk] 31.1.2008

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
vladoyak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 1. 2006 15:58
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 31.1.2008

Příspěvek od vladoyak »

Skuska prebiehala ako vzdy, takze ziadne prekvapenie :) Dostal som vyhladavanie v usporiadanom poli, napisal som vsetko az po konkretny popis next(d,h) pri zobecnenom kvadratickom vyhladavani. To stacilo na 3, na lepsiu znamku by to chcelo presny popis algoritmu a nejake tie dokazy zlozitosti 8)
rastiq

Re: [Zk] 31.1.2008

Příspěvek od rastiq »

som mal A-sort. inak nezaznelo nic nestandardne.
dal som:
kopec reci okolo (preco sa pouziva, co su inverzie atd), toto mi islo najlepsie :lol:
def a,b stromov (zabudol som dodefinovat ze podmienky neplatia pre koren, taketo veci si prednasajuci strazi ale nemyslim ze by to vnimal ako fatalne chyby), rozsirena definicia (a>=2 b...)
struktura vrcholu a,b stromu, struktura vrcholu a,b stromu pre a-sort
algoritmus a-sort
algoritmus a-insert (oba skor slovami a pseudo-pseudo-kodom :lol: , ale nastastie to bolo asi dobre..)
zlozitost, a kedze dokaz som nedal tak za 3
pisal som asi hodinu, potom uz som nemal co ponuknut tak som viacmenej ocumoval stukaturu dalsich 45min, kym prednasajuci nesiel okolo.

ucil som sa 5 dni fest, cital a snazil sa rozumiet bezmala kazdemu dokazu (myslim ze to bola chyba :) ). samozrejme vysledok bol 100 stran vypiskov a uplne naformatovana hlava. a-sort je nastastie vcelku priehladny. za tych 5 dni sa to zozrat da ale bez opakovania (dalsi den alebo dva) je to na nic. ( :arrow: to pre tych z nas co maju iq pod 200 :lol: )
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 31.1.2008

Příspěvek od rastik »

Ja som mal R-B stromy. Celkovo som sa učil tak 4-5 dní, pri opakovaní som ale tie rotácie a prefarbovania preskakoval, pretože sa mi to zdalo jasné a že keby som si to nepamätal, tak to tam odvodím. Na skúške som ale čumel do papierov a moc sa mi nedarilo. Základné veci boli OK, mal som ale chybky u INSERT a SPLIT, u DELETE to bolo ešte horšie. Nakoniec za 3 s odretými ušami a veľkou Koubkovou pomocou. Čas - 4,5h.
Mám pocit, že bola dobrá úspešnosť, z tých čo dorazili prešli IMHO všetci, možno na jedného, neviem či sa mu zadarilo.
lenkat
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 2
Registrován: 20. 11. 2007 11:17
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: C. Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 31.1.2008

Příspěvek od lenkat »

Ja jsem mela quicksort. 8) Algoritmus jsem popsala jen slovy, k tomu jsem pridala slozitost v nejhorsim a v ocekavanem pripade vcetne odvozeni a par poznamek k vyberu pivota a ke korektnosti. Protoze jsem tam nemela chyby, dostala jsem 1.

Kolega vedle mel konstrukci perfektni hasovaci funkce, coz jsem mu rozhodne nezavidela. Myslim, ze odchazel s dvojkou a pan Koubek pravil neco v tom smyslu, ze byl letos prvni, kdo mu tuto otazku takto hezky predvedl.
Uživatelský avatar
snail
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 144
Registrován: 23. 5. 2005 22:31
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: [Zk] 31.1.2008

Příspěvek od snail »

No ja mel Fibonacciho haldy. Napsal jsem vsechny ty algoritmy, tvrzeni i dukazy (7 stran psani).
V dukazech jsem mel jen asi jednu dve maly chybky a nemohl jsem si nejak vzpomenout
(resp. presne domyslet) na amortizovany slozitosti vsech tech operaci, takze nakonec za 2.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“