Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Kuba
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 92
Registrován: 2. 6. 2005 22:55
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od Kuba »

Chci se zeptat, jestli u zkousky opravdu chce videt ty silene vysledky o slozitosti ruznych metod hashovani, jako napriklad ocekavany pocet testu u LISCH a EISCH, hash. se dvema ukazateli a podobne, kde kazdy ten pripad je vzorec se sedmi cleny...
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od hippies »

co mohu soudit, tak lze obecne konstatovat: chce odvodit to co odvozoval a u tech co jen konstatoval vedet aspon co je lepsi v cem
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
schaschek
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 34
Registrován: 13. 6. 2006 17:33

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od schaschek »

Pokud mám mluvit za sebe, tak ty šílenosti přeskakuju. Snad má Koubek aspoň kousek zdravýho rozumu a nebude to po nás chtít. On ten předmět je vůbec celej dost divnej. Připadá mi to, že se mám naučit odvození složitosti spousty operací na spoustě struktur jenom proto, abych to zase za týden zapomněl a nikdy v životě už nepoužil. Hlavně moc nechápu, že to dávají jako povinnou přednášku na magistrovi...
Každopádně vzorce přeskakuju :D
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od nohis »

schaschek píše:Pokud mám mluvit za sebe, tak ty šílenosti přeskakuju. Snad má Koubek aspoň kousek zdravýho rozumu a nebude to po nás chtít. On ten předmět je vůbec celej dost divnej. Připadá mi to, že se mám naučit odvození složitosti spousty operací na spoustě struktur jenom proto, abych to zase za týden zapomněl a nikdy v životě už nepoužil. Hlavně moc nechápu, že to dávají jako povinnou přednášku na magistrovi...
Každopádně vzorce přeskakuju :D
Jsem rad že v tom nejsem sam kdo ma stejnou strategii :twisted:
Ted predmet by podle mel byt povinnej jen treba pro teoret. informatiku... :roll:
Kuba
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 92
Registrován: 2. 6. 2005 22:55
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od Kuba »

Taky volim tenhle pristup, protoze nejak nevim, jak bych ty vzorce do sebe nacpal.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od hippies »

ale ono je dobre umet si odvodit slozitost operace nad "moji" strukturou a jak jsem se to ucil ja loni, tak proniknout do prvniho vzorce trvalo cely den, ale pak byly vsechny ostatni trivialni obmenou.. myslim ze rozhodne nepreskakovat, to by cela kapitola #-ovani ztratila skoro smysl. Povinna Slozitost I resi slozitost algoritmu, tohle je datova paralela a myslim, ze to na mgr studium patri oboje. Myslim, ze je to dneska (co do miry abstrakce programatorovy prace) hodnotnejsi, nez vedet jak pracuje cache <noflame>
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
chucky
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 20
Registrován: 17. 5. 2007 16:20
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od chucky »

ostatni mali asi skor na mysli vzorce, ktore v skriptach nie su odvodene, len uvedene.

Jo a tiez som sa ich neucil (ani nepotreboval :))
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od hippies »

pak je to ten typ - "jen uvedene" -> jen umet rict co je lepsi, ale pravda, v zasade asi nikomu vycitat nebude ani takovou nevedomost
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Silene vzorce o hashovani u zkousky?

Příspěvek od rastik »

Dnes som mal na skúške pocit, že je žiadané mať predstavu o zložitosti operácií nad jednotlivými štruktúrami a vedieť rozumne rozhodnúť ktorú kedy vybrať.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“