ZK 17.1.08

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
qk
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 181
Registrován: 24. 2. 2005 10:03
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

ZK 17.1.08

Příspěvek od qk »

Dnesni zkouska a otazky v ni klasika. Prekvapive nedorazilo ani po mohutnem odhlasovani stejny pocet jako bylo prihlaseno. Jedne to vzdal hned, O dalsim vim ze si to musi zopakovat. Ja dostal quick-sort a protoze sem trochu se zadrhl na pocitani ocekavaneho casu, tak nakonec za dve. Dal co vim, tak tam byla jednicka, dvojka a trojka. vic nevim
Don't worry, be dead
Uživatelský avatar
lingvik
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 21
Registrován: 23. 1. 2006 17:44
Typ studia: Informatika Bc.
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 17.1.08

Příspěvek od lingvik »

Ten, co musí opakovat, jsem já. Šel jsem tam docela v klidu, čekal jsem při nejhorším trojku. Ale když mi doc. Koubek řekl, že po mě bude chtít univerzální hashování, tak jsem si uvědomil, že tuhle nudnou kapitolu jsem dost konzistentně ignoroval. Kdybych tak dostal něco, kde je alespoň nějaká myšlenka, či algoritmus a ne jenom počty.

Jinak je však Koubek na zkoušce velmi příjemný. Tvoří tak kontrast se svými otřesnými skripty. No co, v úterý jdu znovu. Jestli je to vtipálek, vzpomene si na mě a dá mi zase to samé, tak to bude za 1 :D A s jiným tématem snad taky. Jo a dokud jsem tam ještě seděl, tak trojek bylo víc. Zaregistroval jsem tuším dvě, možná víc. Mě by stačila pouze definice c-univerzálního systému a očekávaná délka řetězců - to je docela zadarmo. Kolega za mnou taky musel jenom říct základní definici a délku řetězců. K tomu ještě zodpovědět nějakou snadnou otázku. Jen nevím, který druh hashování měl. Koubek to z něho dost intenzivně tahal, evidentně lidi nechce vyhazovat.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: ZK 17.1.08

Příspěvek od hippies »

Muj lonsky pripad:) .. zved jsem se po 5min a odesel:D .. a vzpomnel si;) .. tak mi dal rozhodovaci stromy (beze to tam taky nekde je?), nastesit jsem zaroven delal umelou inteligenci, coz me zachranilo
Chjo, dovede te si představit svět, kde by byla každá harmonická diferenciální forma (jistého typu) nesingulární projektivní algebraické variety racionální kombinací kohomologických tříd algebraických cyklů..
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“