[Zk] 15.1.2008

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
vladoyak
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 24
Registrován: 17. 1. 2006 15:58
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

[Zk] 15.1.2008

Příspěvek od vladoyak »

Skuska prebieha klasicky, bolo nas tam zo 10 kuskov v S7, kazdy dostane jednu temu, ja som mal CC-stromy. Vedla som este zacul perfektne hasovanie, quicksort, dvojite hasovanie.
Moj vysledok: 4, nejak som nemal cas to cele prejst a toto som ani necital, ale inak myslim ze uspesnost celkom vysoka, neviem posudit, kedze som odchadzal prvy :twisted:
Keleen
Matfyz(ák|ačka) level II
Příspěvky: 90
Registrován: 19. 1. 2005 22:20

Re: [Zk] 15.1.2008

Příspěvek od Keleen »

Jeste tam urcite byly AVL stromy a Fibonnaciho haldy, dalsi jsem take nepostrehl.
WOW
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 14. 6. 2005 11:16
Typ studia: Informatika Mgr.

Re: [Zk] 15.1.2008

Příspěvek od WOW »

Tak ja jsem byl ten stastny, co dostal perfektni hashovani... Tuto zkousku se fakt nevyplaci podcenovat, napsal jsem vetu o dolnim odhadu velikosti sytemu a vetu o existenci perfektniho hashovaciho systemu s dukazy. To bylo sice spravne, ale jeste jsem musel naznacit i konstrukci tohoto systemu, takze trosku obsahlejsi otazka :twisted: Jinak klasika, jak uz psali ostatni...
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“