Zkouška 16. 3.

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Pája
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 10
Registrován: 10. 10. 2006 16:07
Typ studia: Informatika Mgr.
Kontaktovat uživatele:

Zkouška 16. 3.

Příspěvek od Pája »

Mám to za sebou za 1. Dostal jsem (a, b)-stromy, napsal jsem mu tam: definici, větu o tom, že pro každé n ex. strom s právě n listy, odhad na výšku stromu, strukturu vnitřních vrcholů, operace MEMBER, INSERT, DELETE , JOIN, SPLIT + jejich složitosti a pomocné operace. Občas položil nějakou záludnou otázku, ale jinak se v tom moc nešťoural.

Kolegové měli: leftist haldy, dvojité hašování, vyhledávání v uspořádaném poli, víc nevím.
Uživatelský avatar
hippies
Admin(ka) level I
Příspěvky: 990
Registrován: 29. 9. 2004 12:46
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hippies »

Ja mel rozhodovaci stromy, .. nenapsal jsem mu tam nic (teda nic plodneho), protoze jsem tohle fakt necet a netusil, co tam chce slyset, .. no ale nakonec me dokopal k tomu, ze se tam da ukazat ocekavany i nejlepsi pocet porovnani v typu trideni, kde je porovnani dvou prvku jedina ziskatelna informace a dal mi to za 3.. sice nic moc, ale dalsi predmet odbyty pro pristi rok se moc hodi;)
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“