Rozhodovací stromy

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
Uživatelský avatar
Dolda
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 37
Registrován: 2. 2. 2006 14:22
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Bohnice

Rozhodovací stromy

Příspěvek od Dolda »

Asi je to špatně, že den před zkouškou tápu, ale - co to proboha je? :shocked: V materiálech to nějak nevidim a na wikipedii je, že se to používá na datamining, což mi přijde, že s naší přednáškou zas tak nesouvisí... Nebo je to jenom krycí název pro něco obyčejnýho? :-)

Pomoooooc...
Born 2 die in Enemy Territory
Uživatelský avatar
sulthan
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 184
Registrován: 17. 10. 2006 20:08
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha 9, Prosek
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhodovací stromy

Příspěvek od sulthan »

Dolda píše:Asi je to špatně, že den před zkouškou tápu, ale - co to proboha je? :shocked: V materiálech to nějak nevidim a na wikipedii je, že se to používá na datamining, což mi přijde, že s naší přednáškou zas tak nesouvisí... Nebo je to jenom krycí název pro něco obyčejnýho? :-)

Pomoooooc...
Ted uz to asi nepotrebujes, ale pouziva se to na modelovani tridicich algorimtu zalozenych na porovnavani dvou prvku. Umoznuje to spocitat, ze dolni odhad pro ocekavanou a nejhorsi slozitost je O(n log n).

Dneska jsem to musel vypotit na zkousce :D
If you can't have what you want, want what you have.
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“