zkouska

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.
christyna
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 1. 2006 18:31

zkouska

Příspěvek od christyna »

Ahoj, nevite nekdo jak vypada zkouska?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Koukni se na Fear
christyna
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 15
Registrován: 25. 1. 2006 18:31

Příspěvek od christyna »

Anonymous píše:Koukni se na Fear
asi jsem slepa, ale Datove struktury nikde nevidim..
Uživatelský avatar
rastik
Supermatfyz(ák|ačka)
Příspěvky: 661
Registrován: 19. 10. 2005 21:45
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rastik »

christyna píše:
Anonymous píše:Koukni se na Fear
asi jsem slepa, ale Datove struktury nikde nevidim..
Zatial sa tam nepodarilo adminov presvedcit, aby zalozili nove casti, takze je to vsetko v Klubovne.
Uživatelský avatar
Almer
Site Admin
Příspěvky: 686
Registrován: 12. 10. 2004 10:58
Typ studia: Informatika Ph.D.
Bydliště: Mala Strana - 203
Kontaktovat uživatele:

Re: zkouska

Příspěvek od Almer »

Otazka do plena, pro ty , co se to uci. OMG! Jsme se spolubydlou z toho zmateni jak srnka mezi panelaky jenom my? a nebo je to i nejak vseobecneji?
Zakládající člen klubu Ortodoxních Matfyzáků :-D

Jsem LAMER ale neumim se ani podepsat ]:-)
Uživatelský avatar
nohis
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 128
Registrován: 7. 11. 2004 13:39
Typ studia: Informatika Mgr.
Bydliště: Praha - Prosek / Krakovany
Kontaktovat uživatele:

Re: zkouska

Příspěvek od nohis »

Almer píše:Otazka do plena, pro ty , co se to uci. OMG! Jsme se spolubydlou z toho zmateni jak srnka mezi panelaky jenom my? a nebo je to i nejak vseobecneji?
Nejste :D
Ja jen doufam, že když už me vyrazí tak že to bude hned :D a ne že mě tam bude 3hod mořit a pak my da za 4
df
Matfyz(ák|ačka) level III
Příspěvky: 194
Registrován: 5. 6. 2006 11:55

Re: zkouska

Příspěvek od df »

Almer píše:Otazka do plena, pro ty , co se to uci. OMG! Jsme se spolubydlou z toho zmateni jak srnka mezi panelaky jenom my? a nebo je to i nejak vseobecneji?
eh? Ja sem se to ucil nasledujicim zpusobem:

- zacal jsem haldy.ps, pak stromy.ps, tydle dva dokumenty jsou celkem v pohode + existuje jeste pdfko (viz studnice), kde je skoro totez, trosku jinak (povetsinou snad i lepe), takze tato temata nejsou ani moc problem, nejaky veci jsem napoprve ale taky z toho nedal - treba cas quicksortu
- pak hashovani.ps, to uz pro me byla trosku pain, takze jsem si otevrel Introduction to Algorithms, kde mate krasne popsane universalni i perfektni hashovani, ale jsou tam i dobre nejaka ostatni hashovani, pak je tam krasne cas quicksortu. z drivejska si pamatuju, ze tam jsou krasne i ostatni veci - jako RB trees a jiny apod.

bohuzel sem teda na zkousce dostal osklive tema "spocist ocekavany cas uspesneho a neuspesneho pripadu separovaneho hashovani", czimz se mi zhroutil svet, ale po nejakem case jsem to napotreti vymyslel

zkouska probiha proste tak, ze mate papir a tuzku a dostanete tema typu "a-sort, fibonacciho haldy, quicksort, xyz hashovani, upocet minimalniho casu compare-only sortovani, xyz-trees, ..." ... proste jedno z nadpisu v tech .ps souborech
Odpovědět

Zpět na „TIN066 Datové struktury I“