Popis zkoušky v zimě 2017

Přednáška navazuje na přednášky Algoritmy a datové struktury I a II a Programování I a II bakalářského studia. Bude věnována dvěma základním datovým strukturám, hašování a $(a,b)$-stromům (tato struktura se také nazývá $B$-stromy). Popisují se zde základní vlastnosti těchto struktur a jejich složitost. Na závěr přednášky se provede stručné zhodnocení třídicích algoritmů.

Popis zkoušky v zimě 2017

Příspěvekod Oracions » 12. 1. 2017 16:19

Na dnešní přednášce nám byla vysvětlena zkouška takto:

Zkouška bude podobná jako na jiných předmětech - dostanete dvě otázky a čas na rozmyšlenou, během kterého můžete psát na papír. Pak za mnou přijdete a budeme o tom, co jste napsali, diskutovat. Čím více napíšete na papír, tím méně se budu ptát. Zkouška bude tak nějak probíhat celý den, prosím buďte trpěliví, pokud to nevyjde časově přesně podle SISu.

První otázka bude ve formě "napište co nejvíce o nějakém tématu", např. "bloom filtry".

Druhá otázka bude ve formě otázky na zamyšlení, během které budete možná vymýšlet variantu nějaké datové struktury nebo řešit nějaké cvičení ze slajdů, ale může tam být i něco jiného. Velmi pravděpodobně bude na začátku otázky také několik dotazů na definice, aby se poznalo, jestli má vůbec cenu se ptát na hlavní otázku.

Hlašte se pouze na termíny, které vypsal váš přednášející.

Na zkoušku je třeba mít hotový zápočet. Pokud je váš cvičící pan Fink, ale dosud zápočet nemáte, ač byste měli být, ozvěte se (už byste ho měli mít).

Velmi pravděpodobně bude i nějaký termín během letního semestru nebo se na tom půjde domluvit, ale už ne v září.
Oracions
Matfyz(ák|ačka) level I
 
Příspěvky: 12
Registrován: 30. 1. 2014 16:18
Typ studia: Informatika Mgr.
Login do SIS: 99218475

Zpět na TIN066 Datové struktury I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron