zapisky cvicenia

Základní přednáška o teorii složitosti algoritmů. Zhruba první polovina přednášky je věnována studiu složitosti konkrétních algoritmů různých typů (grafové, rozděl a panuj, hladové na matroidech) pracujících v polynomiálním čase. Složitost je zkoumána jak "klasicky" (složitost v nejhorším případě), tak amortizovaně. Druhá polovina přednášky je pak věnována studiu třídy NP, polynomiální převoditelnosti problémů a důkazům NP-úplnosti problémů. Závěr přednášky je věnován tématům souvisejícím se studiem NP-úplnosti: pseudopolynomiálním algoritmům a silné NP-úplnosti, početním úlohám a třídě #P.
univerz
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 36
Registrován: 25. 6. 2006 00:06
Typ studia: Informatika Bc.
Kontaktovat uživatele:

zapisky cvicenia

Příspěvek od univerz »

ahoj, pozeram ze zoznam prikladov na webe stale nie je aktualizovany. nasla by sa dobra dusa co by nafotila aktualne poznamky?
Návštěvník

Re: zapisky cvicenia

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj. Ja jsem na cviceni nechodil...mel jsem za to, ze seznam prikladu na webu je aktualni. Mohl by, prosim nekdo napsat, jak moc aktualni je seznam prikladu na webu? Jestli alespon nektere z prikladu, ktere jsou uvedeny na webu se letos probiraly na cvicenich...

Dekuji.
vojta_vorel
Matfyz(ák|ačka) level I
Příspěvky: 49
Registrován: 14. 1. 2011 15:10
Typ studia: Informatika Ph.D.

Re: zapisky cvicenia

Příspěvek od vojta_vorel »

Hoj
Byl jsem na všech šesti cvikách a sedí to. Na pátém se probraly úlohy 2 a 3 v opačném pořadí a na šestém se nestihly úlohy 3 a 4 (nebo jsem ztratil papír ale myslím, že bych si to pamatoval).

Vojta
Odpovědět

Zpět na „TIN062 Složitost I“